Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

MKB Veszprém KC Szurkolók hírei - 2009. március

A több kulcsemberét is pihentető MKB Veszprém 41-27-re verte a Csurgót a férfi kézilabda NB I 24. fordulójának előrehozott mérkőzésén, így továbbra is százszázalékos mutató áll a neve mellett.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDA NB I, 24. FORDULÓ:
MKB Veszprém-Csurgói KK   41-27 (22-14)

A házigazda veszprémiek négy játékosukat is pihentették a Ciudad Real elleni Bajnokok Ligája-visszavágóra, Dejan Perics, Iváncsik Gergő, Eklemovics Nikola és Gulyás Péter ezúttal csak a lelátóról szurkolt társainak.

Tovább

„Ikszes meccs volt, csak amikor a hazaiaknak kellett, akkor belepiszkáltak a bírók” – nyilatkozta Iváncsik Gergő, az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapatának válogatott balszélsője. Mocsai Lajos együttese a BL-negyeddöntő első felvonásán 29-24-es vereséget szenvedett a címvédő spanyol Ciudad Real otthonában. Az ötgólos hátrány a világ legerősebb keretével bíró klub ellen tetemesnek mondható, főként annak fényében, hogy a hajrához még 22-22-vel érkeztek a felek, onnan a házigazdák 6-0-s etappal megléptek.

Tovább

BM Ciudad Real - MKB Veszprém KC 29:24 (15:12)

Ciudad Real: Sterbik, HombradosS - Abalo 5, Chema Rodriguez 1, A. Entrerríos 1, J. Fernandez  4, Parrondo 4, Kallman 5, Metlicic 1, Viran, Pajovic, RUTENKA 6 (5), Stefansson 1 (1), Uros 1. Vezetõedzõ: Talant Dujhsebajev

MKB Veszprém KC: Peric - Eklemovic 4, Gál 3, Gulyás 2, Ilyés 1, Ivancsik G. 6, Lapcevic 1, Lushnikov, Markovic 1, Perez 1, Vilovski, Vujin 5 (1). Vezetõedzõ: Mocsai Lajos

Kiállítások: 4, ill

Tovább

A Veszprém 29–24-re kikapott a Ciudad Realtól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén Spanyolországban. A Veszprémre nagyon nehéz összecsapás várt vasárnap késő délután Spanyolországban a Ciudad Real ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Mocsai Lajos csapata mégsem kezdte megilletődötten a mérkőzést.

A spanyolok szereztek vezetést Alberto Entrerríos és Olafur Stefansson góljaival, ám a magyar csapat Marko Vujin büntetőjével már egyenlített, és Iváncsik Gergő egy kontratámadás után szerzett találatával már a mieink vezettek 4–3-ra, majd Gál Gyula is betalált.

Tovább

A bakonyiak ma kora reggel indultak útnak Spanyolországba, de az elsõ csapat, amellyel az MKB ezen a hétvégén találkozott magyar együttes, a Szeged gárdája volt. Az õsi vetélytársak ezúttal természetesen nem a pályán botlottak egymásba: a német Nordhorn elleni KEK-negyeddöntõre igyekvõ Pick és a Veszprém játékosai a ferihegyi váróteremben barátságosan üdvözölték a legnagyobb honi riválist, s kölcsönösen sok sikert kívántak a másiknak a nemzetközi porondon történõ szerepléshez.

Tovább

A legelsőtől a legutolsóig nagy az összesített főlénye a Ciudad Realnak az MKB Veszprémmel szemben. De ne felejtsük el, hogy sokadik nekifutásra a Barcelonát is sikerült legyőznünk egyszer. Eljött az idő, hogy ezt most a Ciudaddal tegyük meg.

Ciudad Real - Fotex KC Veszprém 33:24 (17:11)
Ciudad Real 5000 néző, V.: Arnaldsson, Vidarsson (ISL)

Ciudad: HOMBRADOS - Joulin 2, Stefansson 2, DUSEBAJEV 9, FONSECA 3, Enterrios 3, Kallman 3. Csere: Dinart 1, ZAKY 5 (2), Pajovic 1, Trives 4, Ortega.

Tovább

A Ciudad kerete minimálisan változott a 2008-as BL-győzelem óta, Hjermind visszavonult, Masachs a Pamlonához igazolt. Megérkezett a régóta várt Luc Abalo, a francia válogatott titánja. Év közben sikerült hosszas huzavona után Barcelonából szerződtetni Jeromé Fernandez, a szintén francia válogatott balátlövő/irányítót.

A kapuban Sterbik és Hombrados

Sterbik Árpád, a világ talán legjobb kapusa idén lesz 30 esztendős. Veszprémben vált világhírűvé, ám a BL-döntőt követő időszakban nem sikerült őt megtartani, és 2004-ben kivásárolta veszprémi szerződéséből a Ciudad Real, ahol azóta is világklasszis szinten teljesít, az elmúlt években BL-t, Kupát, bajnokságot nyert.

Tovább

Bizton állíthatjuk, a legnehezebb ellenfelet sorsolta Fortuna az MKB Veszprém számára a bécsi sorsoláson a BL-negyeddöntőben, a Bajnokok Ligája címvédője, a BM Ciudad Real lesz. A Ciudad tavaly mindenhol győzött, ahol csak elindult. A Spanyol Kupa, az Asobal kupa, és a bajnokság mellett a Bajnokok Ligájában is diadalmaskodott, tehát a címvédő vár az MKB-ra a Don Quijote Arénában vasárnap 18 órától. Idén már megkaparintották az Asobal Kupát (2004 óta mindig ők nyerik a trófeát), ám a néhány hete rendezett Király Kupa döntőjét elbukták a Barcelona ellen.

Tovább

Egy mérkőzést játszottak szerda este a Férfi Kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntő első mérkőzései közül. Ahol a két német csapat a Flensburg Handewitt és a HSV Hamburg találkozott egymással. A találkozót eddig teljesen ismeretlen spanyol páros vezette, ugyanis őket általában az EHF kupa mérkőzéseken szokta foglalkoztatni a szövetség. Míg a vendégeknél a legnagyobb hiányzó a világbajnok francia Giulleme Gille volt, addig a hazaiaknál is egy nagy sztár Jonny Jensen volt kénytelen kihagyni a mérkőzést.

Tovább

Szívinfarktusban elhunyt Ocskay Gábor, az Alba Volán válogatott jégkorongosa – tájékoztatta az MTI-t szerda hajnalban a sportoló édesapja, id. Ocskay Gábor, a székesfehérvári klub ügyvezetője. "Gábor éjfélkor rosszul lett, és már nem tudtak rajta segíteni" – mondta id. Ocskay Gábor. A tragédia kapcsán a hozzátartozók Horog László újságírót, a család barátját kérték fel nyilatkozásra, aki elmondta, a fehérvári játékos Budapesten élő mennyasszonyánál pihent, amikor éjfélkor rosszul lett.

Tovább

Újabb fejlemények a Cozma-gyilkosság kapcsán! Az MKB Veszprém február 8-án hajnalban tragikus körülmények közt elhunyt román válogatott kézilabdázóján a Patrióta Lokál táncterén jókorát lökött Németh Győző, így robbant ki a verekedés – mondta el a Blikknek a vádlott ügyvédje, Dr. Mester Csaba. Németh annyit elismert, hogy a Cozma segítségére siető Zsarko Sesumot ő rúgta fejbe, azt hitte, valamelyik társa került bajba.

A bulvárlap keddi számában olvashatók a gyanúsított vallomásának részletei, jogi képviselőjének tolmácsolásában.

Tovább

Az Európai Kézilabda Szövetség a közelmúlt játékvezetői botrányai miatt megváltoztatta a bíróküldési, illetve -értékelési mechanizmust a közelgő férfi BL-negyeddöntőkre. A legfontosabb döntés, hogy a játékvezető-küldést előre nem hozzák nyilvánosságra, a klubok is csak a mérkőzések előtt két órával tudják meg, kik vezetik mérkőzéseiket. Az EHF ezzel a döntéssel kívánja megakadályozni, hogy a klubok közvetlen kapcsolatba kerüljenek a játékvezetőkkel a mérkőzések előtt.

Tovább

A 2001/2002-es Bajnokok Ligája idényben remek mérkőzéseket és remek teljesítményeket nyújtott az akkor még Fotex KC Veszprém néven szereplő együttes. Ebben az évben játszották a fiúk ugyanis a klub történetének egyetlen BL döntőjét. De ne szaladjunk ennyire előre. A csoportmérkőzések során a német Magdeburg, a francia Chambéry és a macedón Vardar Szkopje ellen játszhatott csapatunk. A Szokpje ellen két győzelem, hazai pályán 27:22, míg idegenben 27:24. A Chambéry kétszeri legyőzése könnyebb feladatnak bizonyult mint a macedónoké, hiszen az idegenbeli 28:26-os győzelem után a hazai 29:13-as győzelem arányai mindenkit megleptek.

Tovább

Veszprémben elkészült az MKB Veszprém KC csapatának tavaszi programja a rájátszás előtt.

2009. március 29, 18:00 Ciudad Real - MKB Veszprém KC
2009. március 31, 18:00 MKB Veszprém KC - Csurgói KK
2009. április  4,     17:15 MKB Veszprém KC - Ciudad Real
2009. április  8,     18:00 PLER KC - MKB Veszprém KC
2009. április 11,    18:00 Mezőkövesdi KC - MKB Veszprém KC
2009. április 18,    13:15 MKB Veszprém KC - FTC (MK-elődöntő)
2009. április 19,    12:45 Magyar Kupa döntő, bronzmérkőzés
2009.

Tovább

A budapesti Syma Sport- és Rendezvényközpontban kerül sor április 18-án és 19-én a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjére. Az már kedden eldőlt, hogy a címvédő Pick Szeged a Gyöngyössel, a bajnok MKB Veszprém pedig az NB I/B-s Ferencvárossal találkozik az első napon. Másnap a vesztesek a bronzéremért, a győztesek az első helyért mérkőznek. A mérkőzéseket a Magyar Televizió és a Sport tv közvetíti.

Dr. Gyenesei István, a Magyar Köztársaság önkormányzati minisztere a sport területén nyújtott kiemelkedő tevékenysége elismeréséül a Magyar Sportért Emlékérem arany fokozatát adományozta Hajnal Csabának, az MKB Veszprém KC ügyvezető igazgatójának, a Magyar Kézilabda Szövetség elnökségi tagjának.

Tegnap kezdték árulni a jegyeket az április 4-i MKB-Veszprém-Ciudad Real férfi BL-negyeddöntő visszavágóra, és a szabad belépők másfél óra alatt el is fogytak, így a találkozó előtt tizenhét nappal már biztos, hogy telt ház, ötezer néző előtt fogadja Mocsai Lajos együttese a BL-címvédőt. A párharc első találkozójára március 29-én 18 órától kerül sor Ciudad Realban.

A Veszprém Kézilabda Fan Club tagjai szeretnék a ’Marian Cozma emlékmű’ civil kezdeményezést szervezett mederbe terelni. Célunk, hogy segítségünkkel a szurkolói közösség annyi pénzt gyűjtsön össze, melyből - legkésőbb - a tragédia egy éves évfordulóján (esetleg a játékos születésnapján vagy egy emléktorna keretében) Marian hozzátartozóinak jelenlétében felavathassuk az emlékművet.

Az elmúlt héten indított szavazásunk eredményei és a témában a fórumunkra írt üzenetek azt mutatják, hogy a szurkolók körében elsöprő - 99 százalékos - többségben van az a vélemény, miszerint Marian Cozmának valamilyen módon emléket kell állítani Veszprémben.

Tovább

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a Magyar Kupa elődöntőinek párosítását, ahol az MKB Veszprém együttese az NB I/B- ben szereplő FTC Cityline csapatával találkozik. A másik elődöntőben a veszprémi legenda Éles József vezette Gyöngyös a Pick Szegeddel találkozik. A két elődöntő Április 18-án, a helyosztók pedig egy nappal később kerülnek megrendezésre egy később kijelölendő helyszínen.

Eldőlt, hogy az MKB Veszprém csapata a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében Március 29-én este 19 órakor játsza az első mérkőzést Ciudad Realban, míg a visszavágó egy héttel később Április 4-én 17 óra 15 perckor lesz a Veszprém Aránban.

Az MKB Veszprém nyerte meg a magyar férfi kézilabda-bajnokság szuperrangadóját a Pick-Szeged ellen. Már az első félidőben is jobban játszott a vendéglátó csapat, és háromgólos előnnyel vonult pihenőre. Ez nagyban a védekezésének volt köszönhető, mellyel nem tudtak mit kezdeni a Szeged belső emberei. A második játékrészben még meglett volna az esélyük a Tisza-partiaknak a felzárkózásra, azonban nem éltek vele, a vége így ötgólos hazai siker lett. Krivokapics Milorad kínai figurából szerzett vezetést a Szegednek, amelynek színeiben a hajdani újvárosi Zubai Szabolcs először játszott rangadót az MKB ellen.

Tovább

Az NB I 22. fordulójában szuperrangadót rendeznek, szombat délután az MKB Veszprém kézilabdacsapata a Pick Szegedet fogadja. A párharc szegedi felvonásán a veszprémiek 30-26-ra nyertek, a meccs hőse a február 8-án meggyilkolt Marian Cozma volt, hét góllal. Mocsai Lajos érdeklődésünkre elárulta, hatalmas iramra és kreatív játékra számít. Az ellenfél erényeit méltatva kiemelte, a Tisza-partiaknak védekezésben a belső négyesük kétméteres játékosokból áll, támadásban pedig hét-nyolc emberük van a belső három posztra.

Tovább

Talant Dusebajev a Ciudad Real vezetőedzője tart az MKB-tól, és egykori mesterétől.

Érdekes nyilatkozattal lepte meg a nemzetközi kézilabda-társadalmat a Ciudad Real vezetőedzője. A spanyol mester ugyanis kertelés nélkül kijelentette, az MKB Veszprémnél rosszabb és nehezebb ellenfelet el sem tudott volna képzelni csapatának...

„Egyáltalán nem örülök az MKB Veszprémnek! Sokkal jobban szerettem volna az egyik német csapat ellen mérkőzni. ” - csattant fel a hétfői bécsi sorsolást követően Dusebajev.

Tovább

A bajnok MKB Veszprém jutott elsőként a legjobb négy közé a férfi kézilabda Magyar Kupában, miután a negyeddöntő visszavágóján is könnyedén nyert a Balatonfüred ellen. Az első találkozón, még február 7-én 42–23-ra nyert Veszprém. Azon a meccsen szerepelt utoljára az MKB román légiósa, Marian Cozma, aki négyszer volt eredményes. A beállóst február 8-án hajnalban gyilkolták meg Veszprémben. A mai mérkőzésen a lelkes szurolói buzdítás mellett nagyon sportszerű, kiállítás nélküli találkozón nyert az MKB, amelyben nem játszott Peric Dejan, Iváncsik Gergő és Eklemovic Nikola.

Tovább

Érthetetlen tragédiád ezrek, százezrek szemében könnyet csalnak. Miért pont te? Kérdezzük mi mindannyian tanácstalanul és fájó szívvel. Fantasztikus sport, és kiváló csapatember voltál. Soha nem gondoltam volna, mikor szombaton a Balatonfüred elleni Magyar Kupa-negyeddöntőre siettem, hogy ez lesz az utolsó alkalom, hogy hangosan kiabálhatom a neved egy fantasztikus gólod után. Mert csodás gólokat lőttél, élvezted a kézilabda minden percét. Beszélgettünk a mérkőzés előtt pár mondatot, azt mondtad nincs benned keserűség, hogy nem kaptál annyi lehetőséget a világbajnokságon a válogatottban, mint amennyit a veszprémi teljesítményed után megérdemeltél volna.

Tovább

Az MKB Veszprém együttesére igen nehéz feladat vár a Bajnokok Ligája Negyeddöntőjében, ugyanis a címvédő spanyol BM Ciudad Real ellen játszik. A magyar bajnok idegenben kezdi a párharcot Március utolsó hétvégéjén, egy héttel később pedig a visszavágó Veszprémben.

A párosítások:

RK Zagreb - THW Kiel

BM Ciudad Real - MKB Veszprém KC

Flensburg Handewitt - HSV Hamburg

Chehovskie Medvedi - Rhein Neckar Löwen

Csoportelsőként az MKB Veszprém KC, a HSV Hamburg, a Rhein Neckar Löwen és a THW Kiel, míg csoportmásodikként a Flensburg Handewitt, a Chehovskie Medvedi, a HC Croatia Zagreb és a címvédő BM Ciudad Real jutott Európa legjobb nyolc csapata közé.

Tovább

A tegnap - a Montpellier ellen - elszenvedett egy gólos vereség után, a középdöntő csoportunk utolsó mérkőzésén a spanyol Ademar Leon legyőzte a német Flensburg Handewitt csapatát 36:32 arányban, így csapatunk az első helyen jutott a negyeddöntőbe.

Utolsó hozzászólás

Tapolcai Gábor üzente 15 éve

Kérek véleményeket a cikkről.

A sorsolásra a kedd délelőtti megszokott időponttól eltérően, rendhagyó módon hétfőn este 18 óra 30 perckor kerül sor. Minden csoportelsőhöz egy-egy második helyezettet sorsolnak, és az első helyről érkezők játszhatják majd hazai környezetben a visszavágót.

IV-es csoport: BM Ciudad Real

Mind a négy német együttes a legjobb nyolc közé jutott, míg a spanyolokat csak egy csapat képviseli, méghozzá a címvédő, és további egy-egy negyeddöntőst ad Magyarország, Horvátország és Oroszország.