Veszprém kézilabda: Győzelem a Szeged ellen

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém nyerte meg a magyar férfi kézilabda-bajnokság szuperrangadóját a Pick-Szeged ellen. Már az első félidőben is jobban játszott a vendéglátó csapat, és háromgólos előnnyel vonult pihenőre. Ez nagyban a védekezésének volt köszönhető, mellyel nem tudtak mit kezdeni a Szeged belső emberei. A második játékrészben még meglett volna az esélyük a Tisza-partiaknak a felzárkózásra, azonban nem éltek vele, a vége így ötgólos hazai siker lett. Krivokapics Milorad kínai figurából szerzett vezetést a Szegednek, amelynek színeiben a hajdani újvárosi Zubai Szabolcs először játszott rangadót az MKB ellen. Marko Vujin találataival pillanatok alatt fordított a hazai együttes. A kíméletlenség határáig keményen védekezett mindkét csapat, a bírók pedig azon igyekeztek, hogy a kegyetlen durvaságokat meggátolják. Luka Zvizej, Zubai és Vladimir Oszmajics góljaival rendre vezetett a Szeged (4–5), ám Iváncsik Gergő, majd Gulyás Péter találataival újabb fordulat következett (8–6). Gyakrabban cserélt a Szeged, s a friss erők révén tartotta magát. Laluska Balázs látványos gólt lőtt (10–9), majd feleslegesen szabálytalankodott, két perce kiállították, ezt kihasználta Iváncsik Gergő (12–9). A két zseniális kapus, Dejan Perics és Puljezevics Nenad egyaránt remek formában védett, de a veszprémi klasszisnak (a nevét szinte folyamatosan skandálta a B-közép) hatékonyabban segítettek agresszíven, sok lábmunkával védekező társai. A német Gummersbachba tartó Vujin Bundesliga-formában kézilabdázott, s hatodik találatával visszaállt a háromgólos MKB-előny (14–11), a görcsösen akaró Szeged pedig a szünet előtt hosszú gólcsendet tartott. Perics bravúrjai erős hátteret adtak a Veszprémnek, amelynek védelmét Danijel Andjelkovics vezérletével igyekezett áttörni a Szeged (17–13). Krivokapics és Iváncsik Gergő többszöri gólváltása után Zvizej lerohanásból szerzett találataival zárkózott fel a Szeged (18–16), amely pedig hetest is hibázott. Emberhátrányban is tartotta magát az MKB, sőt a remeklő Iváncsik Gergő ebben a helyzetben szerezte hetedik gólját. Pérez Carlos lélektanilag fontos gólt szerzett, Perics újabb büntetőt hárított, majd Vujin betörésből volt eredményes, és semmi sem utalt arra, hogy a Szeged képes lenne fordítani (25–20). Az Andjelkovicsot váltó Petar Nenadics és a fáradhatatlanul küzdő Krivokapics azonban még mindent megtett a felzárkózásért. Katzirz Dávid is betalált, ám Vujin újra és újra átlőtte a Pick védőfalát. A végjátékra Dragan Marjanac állt a szegedi kapuba, s ekkor egy-két támadást elkönnyelműsködött, elkapkodott a hazai gárda. Mocsai Lajos időt kért, hogy kiengedni látszó együttesét felrázza az utolsó négy percre (26–23). Perics bravúrjai és Pérez góljai azonban eldöntötték a csatát, amelynek legjobbja Vujin és Pérez volt (29–24). Győzelmével az MKB Veszprém gyakorlatilag alapszakaszgyőztesnek tekinthető, és minden bizonnyal pályaelőnnyel kezdheti a bajnoki finálét. A Szegednek nincs oka a búslakodásra, mert hasonló teljesítménnyel a KEK-negyeddöntőben legyőzheti a német Nordhornt, sőt merészebb álmokat is szövögethet. Ahhoz azonban még kevés volt a teljesítménye, hogy a BL-negyeddöntős, továbbra is csúcsformában levő Veszprém otthonában pontot szerezzen.