Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

MKB Veszprém KC Szurkolók hírei - 2010. április

Hatgólos hátrányt próbál meg ledolgozni hazai környezetben szombaton délután (16.20) az MKB Veszprém KC a Barcelona ellen a kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő második fordulójában.

A múlt héten Spanyolországban elszenvedett vereség (27:33) után szombaton a Veszprém Arénában fogadja az FC Barcelona Borges csapatát a magyar bajnok. A tét a BL négyes döntőjébe, a kölni FinalFourba jutás. A feladat óriási, és egybehangzó vélemények szerint csak akkor sikerülhet kiejteni a katalán sztáralakulatot, ha egy eksztázisban és szinte hiba nélkül játszó MKB lép pályára.

Tovább

Rendkívül szoros első játékrészt követően második félidei jobb játékának köszönhetően az MKB Veszprém végül érvényesítette a papírformát, és 34–27-re legyőzte idegenben is a Dunaferr a férfi kézilabda NB I elődöntőjében. A fináléban a veszprémiek ellenfele a Tatabánya kiejtésével már korábban bejutó Pick-Szeged lesz.

Jól kezdte a mérkőzést a magát nagyon sokáig kiválóan tartó dunaújvárosi csapat, és vezetett már két góllal is (5–3). Mikler Roland eszén leginkább a veszprémiek húzóembere, a játékrészben hétszer betaláló Iváncsik Gergő tudott túljárni, és bár a vendégek a félidőhöz közelítve magukhoz ragadták a kezdeményezést, elhúzni nem tudtak.

Tovább

Nincs pihenő az MKB Veszprém férfi kézilabda csapatának, hiszen miután hazaértek Barcelonából, ma már pályára is lépnek a Budapest Bank Liga elődöntőjének 2. fordulójában. Mocsai Lajos együttese ma este 18 óra 30 perctől a Dunaferr otthonában lép pályára, a mérkőzést a Sportklub televizió élőben közvetíti.

Hajdu János az MKSZ szakmai igazgatóját szakmai elemzésre kértük fel a Barcelona-Veszprém BL-negyeddöntőt követően.

- Melyek voltak a vereség legfőbb okai?

- Az a csapat, amely komoly eredményt akar elérni 12, vagy 13 lerohanásgólt nem kaphat egy meccsen, még akkor sem, ha a mérkőzésre történetesen Barcelonában került is sor. A visszarendeződés hiánya, illetve szervezetlensége döntőnek bizonyult, plusz a kihagyott helyzetek sem segítették a Veszprém ügyét.

Tovább

Az MKB Veszprém csapata a BL Negyeddöntőjének első mérkőzésén 33-27 arányba kapott ki Barcelonába. Pedig a katalánok játéka nem volt annyira meggyőző, hogy klasszis különbségeket kellene keresni játékosok és posztok összehasonlításában, hiszen csapatjátékról lévén szó, ez legkevésbé számít. Nálunk bizony akadt olyan csapatrész, amiben feltétlenül javulni kell a szombati visszavágóra. Mocsai Lajos és Csoknyai István tudja, mint ahogy a keret összes tagja, hogy hol kell javulni.

Tovább

Az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata 33–27-es vereséget szenvedett a Barcelona otthonában a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, így nagyon nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt.

Az első támadás joga a Veszprémé volt a találkozón, de az akció eredménytelenül zárult, „cserébe" a Barcelona hetest harcolt ki, és be is lőtte azt Juanín García. Az MKB gyorsan megmutatta, mit nem (lenne) szabad tenni: labdavesztés után Tomás robogott, és ki is használta az előtte adódó ziccert (2–0).

Tovább

Evgeny Lushnikov, Iváncsik Gergő, Uros Vilovski és Dejan Peric a Barca elleni meccsről.

Evgeny Lushnikov: "Nagy mérkőzés lesz két nagyon jó csapat között. Nagyon fontos, hogy a védekező teljesítményünk megfelelő legyen, és a héten gyakorolt taktikai elemeket meg tudjuk valósítani a meccsen is. Lövőik 10-11 méterről is gólt tudnak lőni, ezért fontos, hogy sáncolással, ütközésekkel ezt megakadályozzuk. 50-50 százalék esélye van mindkét csapatnak a továbbjutásra, bízom benne, hogy a mi javunkra fog billenni a mérleg nyelve.

Tovább

Holnap véget ér a visszaszámlálás, és délután háromnegyed ötkor elkezdődik a Barcelona-Veszprém párharc a kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Akár a régmúltból indulunk ki, akár a szezon eddigi eredményeit vesszük figyelembe, mindenképpen óriási csatára számíthatunk a Veszprém és a Barcelona párharcában.

A két csapat már korábban is többször játszott végletekig kiélezett mérkőzéseket, s most a jelenlegi forma, illetve eredményesség alapján megint ez következhet.

Tovább

Mocsai Lajos az MKB Veszprém csapatának vezetőedzője most is megfelelő elemzést adott a csapat körüli helyzetről:

"A következő két meccs a 2010-es év eddigi összecsapásai közül mindenképpen a legrangosabbnak tekinthető, hiszen a tét nem kisebb, mint Európa legjobb négy csapata közé kerülés. A Barcelona az elmúlt két évben óriási építkezésbe kezdett, mostanra minden poszton minimum két nemzetközi szinten klasszis játékossal rendelkeznek. Ebből adódóan nagyon nehéz ellenfél vár ránk, de ezen nem szabad meglepődnünk, hiszen a legjobb nyolc csapat között már nem lehet könnyű ellenfelet találni. A sorsolásnál a Barcelona volt a harmadik alternatíva, amit vártunk, ennek ellenére sem én, sem a játékosok nem élik meg tragédiaként a sorsolás eredményét.

Tovább

Az MKB Veszprém KC Bajnokok-Ligája negyeddöntőinek mérkőzésén az első találkozón két dán sípmester Martin Gjeding és Mats Hansen fújják majd a sípot. A Veszprémben sorra kerülő visszavágó pedig két német játékvezető Lars Geipel és Marcus Helbig bíráskodik majd.

Míg Európa számos országában válogatott hétvége volt, addig a spanyolok nem engedtél el egyetlen légiósukat sem a nemzeti együttesbe, mert teljes fordulót rendeztek. Az MKB Veszprém Bajnokok-ligája negyeddöntős ellenfele a Barcelona Bourges rangadót játszott.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, hiszen hamar nagy előnyre tettek szert, hiszen már hat góllal is vezettek a 23. percben. A második játékrészben azonban több üresjárata is volt a Barcelonának, és ezt remekül kihasználta a Valladolid, amely felzárkózott a 45.

Tovább

Vádat emelt az ügyészség a Marian Cozma és társai ellen elkövetett emberölés, valamint más bűncselekmények miatt csütörtökön – jelentette be Fejes Péter Veszprém megyei főügyész sajtótájékoztatón Veszprémben.

A bűnügynek összesen 27 vádlottja van; közülük hetet vádolnak az életellenes bűntettel összefüggésben, garázdasággal viszont 25 gyanúsítottat – mondta.

Fejes Péter hangsúlyozta: számos bizonyíték, tanúvallomás, szakértői vélemény támasztja alá, hogy Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román kézilabda-válogatott tagját a 30 éves sárbogárdi R.

Tovább

Az MKB Veszprém hazai pályán 34–19-re nyert a Dunaferr ellen a férfi kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén, így már csak egy győzelem kell neki a döntőbe jutáshoz.

A Dunaferr az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára, és az első húsz percben kifejezetten jól is tartották magukat a vendégek. Legeredményesebb játékosuk Nagy Kornél volt, még úgy is, hogy Fazekas Nándor kivédte a hétméteresét.

A 20. percben csupán egy góllal, 11–10-re vezetett a Veszprém, amely azonban Iváncsik Gergő három találatának is köszönhetően a szünetig ellépett 17–13-ra.

Tovább

MKB Veszprém KC - Pick Szeged 30:28 (12:14, 27:27)

MKB Veszprém KC: Peric - Gulyás, Sesum 8 (2), Sulic 1, Eklemovic 2, Terzic 1, Iváncsik G. 1. Csere: Fazekas, Vilovski, Iváncsik T. 4, Perez 8 (+1), Korazija 2 (+1), Lushnikov (+1), Lapcevic.

Pick Szeged: Marjanac - Stranovsky 5, Zubai, Katzirz 5, Herbert, Andjelkovic, Zvizej 6.Csere: Liszkai, Vadkerti 1, Krivokapic 9 (3+1), Nenadic 1.

Hétméteres: 6/2 ill. 6/3

Kiállítás: 18 perc ill. 12 perc

Teltház - sok veszprémi és egy szektornyi szegedi szurkoló - várta a pályára lépő csapatokat Balatonfüreden. A Szeged kezdte jobban a mérkőzést, Stranovsky és Katzirz gólerős játékával a 12.

Tovább

Az MKB Veszprém 32–22-re győzött a PLER ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa balatonfüredi elődöntőjében. A Szeged 26–22-re verte meg a Balatonfüredet.

Az már a péntek délutáni meccs első perceiben kiderült, hogy a PLER játékosai valóban nem adják könnyen a bőrüket: remekül kezdték a mérkőzést, és ezzel alaposan meglepték a Veszprémet. A pestszentlőrinciek szerezték az első két találatot, míg az első MKB első góljára az ötödik percig kellett várni.

Tovább

A hírt Hajnal Csaba jelentette be a Budapesten rendezett sajtótájékoztatón.

- Császár Gábor nyártól három évre az MKB Veszprém KC játékosa. A játékos kérése volt, hogy a szerződés tényét jelentsük be. Büszkék vagyunk arra, hogy a válogatott irányítója a mi csapatunkat fogja erősíteni. További kisebb változások várhatóak még a csapat keretében, biztos vagyok benne, hogy jövőre is erős csapatunk lesz – mondta Hajnal Csaba, az MKB Veszprém KC ügyvezető igazgatója.

A bejelentés után sikerült telefonon beszélnünk Császár Gáborral: - A bejelentés óta egyfolytában csörög a telefonom, örülök a felfokozott érdeklődésnek.

Tovább

A sorsolás után néhányan elmondták reakcióikat.

Mocsai Lajos: Napok óta úgy éreztem ezt a csapatot fogjuk kapni. A Barcelona két komplex sorral rendelkezik, tele nemzetközi klasszisokkal. Sok emlékezetes meccset játszottak már Veszprémben, talán mindenki emlékében él még, hogy az utolsó összecsapáson sikerült őket kiverni. Nyilván nem a legkedvezőbb ez a sorsolás, de annak örülök, hogy nem a Hamburgot kaptuk. Az első meccsre úgy kell felkészülni, hogy olyan eredményt érhessünk el, amely alapján a hazai visszavágón lehet esélyünk a továbbjutásra.

Tovább

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az MKB Veszprém a spanyol Barcelonával mérkőzhet majd meg. Az első mérkőzések Április 24-25-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Barcelona (spanyol)–MKB VESZPRÉM
Hamburg (német)–Ciudad Real (spanyol)
RN Löwen (német)–Kiel (német)
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Montpellier (francia)

Kialakult a férfi Bajnokok Ligája negyeddöntőinek mezőnye, a legjobb négy közé jutást eldöntő párharcok sorsolását kedden tartják Bécsben. A tíz fordulós csoportkör végeredménye pontos képet alkotott a mezőnyről, mivel a legjobb nyolc közé a csoportelsők és a csoportmásodikok jutottak be, nem született meglepetés. A negyeddöntők párharcaiban a csoportelsők, azaz az első kalapban szereplők játsszák hazai pályán a visszavágót. A magyar bajnokcsapat az orosz Csehovszki Medvegyit, a spanyol Barcelonát, illetve a német Löwent vagy Hamburgot kaphatja ellenfélül a final four-ba jutásért.

Tovább

A Veszprém remek kezdés után a végén kissé kiengedve 27–26-ra nyert a Constanta ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott tovább.

Az idegenben aratott 27–23-as győzelmet követően nem sok félnivalója volt a Veszprémnek, amely a visszavágó első félidejében végleg eldöntötte a továbbjutást. A Constanta a 8. perctől kezdve negyedórán át nem tudta bevenni Dejan Perics kapuját, így a hazaiak a 22

Tovább

Az MKB Veszprém vezetőedzője Mocsai Lajos elmondta gondolatait a holnapi HCM Constanta ellen BL nyolcaddöntő előtt:

"A kinti mérkőzéssel kapcsolatban nem változott a véleményem. Az látható volt, hogy a Constanta a régi jugoszláv és román iskola keverékét játszotta, amelyben nagyon sok olyan kimunkált részlet van, amelyből ők eredményesek lehetnek (ilyenek a beálló helyzetbe hozása, a terület megnyitása az átlövők részére). Ebből adódóan egy nagyon kellemetlen ellenfelet sikerült idegenben legyőznünk úgy, hogy volt kétszer öt perc, amikor a teljesítményünk nem volt tökéletes.

Tovább

Pontosan négy hónappal a műtétje után térhet vissza a pályára szombaton Marko Vujin. Az MKB Veszprém KC szerb klasszisa nagyon keményen dolgozott az elmúlt időszakban, dupla annyit edzett, mint egészségesen.

A kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének második fordulójában négygólos előny birtokában (23:27-re nyert az MKB idegenben) látják vendégül a román Constanta csapatát a veszprémiek. A szombat délután negyed hatkor kezdődő találkozót nagy érdeklődéssel várják a szurkolók, akik valószínűleg ismét az együttesben köszönthetik a tavaly október végén elszenvedett keresztszalag-szakadásból felépült Marko Vujint.

Tovább

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság vádemelési javaslattal április 2-án, pénteken elküldte a Marian Cozma sérelmére elkövetett emberölési ügy nyomozati iratait a Veszprém Megyei Főügyészségnek. Szintén vádemelési javaslattal továbbította a főügyészségnek a VMRFK - az emberöléstől elkülönítve kezelt - csoportos garázdaság miatt elrendelt nyomozás aktáit.

Életellenes bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt öt személlyel szemben él vádemelési javaslattal a VMRFK.

Tovább

A L’Équipe francia lap értesülései szerint Császár Gábor az idény végén elhagyja a Chambéryt, és az MKB Veszprémhez igazol.

A legnagyobb francia sportnapilap úgy tudja, hogy a válogatott irányító hároméves szerződést ír alá a magyar bajnokkal.
Az MKB Veszprém csapatánál nem kommentálták a hírt.

A Csehovszki Medvegyi szoros meccset játszott az Ademar Leónnal, de az utolsó percekben lelépte a spanyolokat, így kettős győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

A nyolcaddöntők első mérkőzései közül nemcsak az egyik legkiélezettebb, hanem a leggólgazdagabb volt az Ademar León-Csehovszki Medvegyi összecsapás. Miután az oroszok Spanyolországban is győzni tudtak, egyértelmű esélyesként várhatták a visszavágót, igaz, az egy gólos különbség miatt semmiképp sem lehetett lefutottnak tekinteni a párharcot.