Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

MKB Veszprém KC Szurkolók hírei - 2010. január

Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román válogatott kézilabdázóját tavaly február 8-án hajnalban gyilkolták meg egy szóváltást követően a veszprémi Patrióta lokál előtt. A segítségére siető csapattársai közül a horvát Ivan Pesic (19) és a szerb Zsarko Sesum (22) életveszélyes sérüléseket szenvedett, mindketten műtéten estek át. A Németh Győzővel készült teljes riportot megnézhetik vasárnap este 7-től a TV2 Napló című műsorában.

Helyszín: Veszprém Aréna

Időpont: 2010. február 6. 14 óra

Az emlékmű a civil szféra és Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának összefogásával jött létre.

A veszprémi kézilabda szurkolók körében már Marian Cozma tragédiájának napjaiban megfogalmazódott az igény, hogy a román játékos emlékére szobrot állítsanak. Az elhatározást tettek követték és tavaly (2009) február 24-én elkezdődött a megvalósítás folyamata. Az emlékmű létrehozására indított civil mozgalom élére állt a Veszprém Kézilabda Fan Club, a veszprémi szurkolók bíróságon is bejegyzett szervezete, a fővédnöki tisztséget pedig az MKB Veszprém KC vezetőedzője, Mocsai Lajos vállalta.

Tovább

"Véleményem szerint az Európa Bajnokság rámutatott arra, hogy mely területeken járnak előttünk más együttesek. Ezek területek az egyéni képességek, a játékfilozófia, a küzdőképesség, amelyben a nemzeti válogatott gyengének bizonyult a bajnokság alatt. Bízom abban, hogy a válogatottnál a vezetők megfelelő módon értékelik és a felelősséget mindenki vállalja a saját területén. A szerb válogatott esetében jelentős túledzettségről volt szó, így a szellemi és fizikai fáradtság miatt nem tudtak megfelelő módon teljesíteni. Az én feladatom az, hogy a veszprémi játékosok motiváltsága, küzdőképessége olyan legyen, mint a tavalyi évben.

Tovább

„Felejtsük már el, hogy éles helyzetekben magyar betegséget emlegetünk! A sportpszichológiai technikákat ugyanúgy tanulni kell, mint például a kapura dobást vagy lövést" – fogalmazott dr. Lénárt Ágota sportpszichológus azok után, hogy a múlt héten a magyar férfi kézilabda- és a futsal-válogatott is ki-ki mérkőzésen bukott el az Európa-bajnokságon.

„Sajnos az edzői társadalom egy része még mindig azt hiszi, hogy minden a pályán dől el. Mentálisan is edzeni kell!

Tovább

A magyar válogatott után a szerb is kiesett az Európa-Bajokságon. Az MKB Veszprém négy játékost adott a válogatottban, és örömteli, hogy senki nem sérült meg, így a jövő héttől együtt készülhat a csapat a nagyon fontos februári hónap megmérettetéseire.

A továbbjutásról döntő mérkőzésen sokáig tapadt a szerbekre az osztrák csapat, ám a félidőre három gólos hátrányba került a házigazda. A második félidőben aztán hatalmas energiákat mozgósítottak Szilágyiék , aminek köszönhetően nemcsak hogy gyorsan ledolgozták hátrányukat, hanem valósággal faképnél hagyták a szerb együttest.

Tovább

A magyar válogatott kapitány Coknyai István elkeseredett, de tudja mi voltak a hibák az Európa-Bajnokságon.

Csoknyai István: - Sajnos nem úgy alakult számunkra az Eb, ahogy terveztük. Gratulálok a cseheknek, szervezetten, jól játszottak. A rossz lövésekből rendre leindítottak minket, így nem is lehetett más az eredmény, mint a vereség, illetve búcsú a tornától. A Jicha elleni emberfogás minden csapatnak bevált a csehek ellen, ezért terveztük mi is, de az igazi problémát ma a támadó játékunkban éreztem.

Tovább

Az ausztriai férfi kézilabda Európa-bajnokságon péntek este utolsó csoportmérkőzését vívta a magyar válogatott, és a sorsdöntő összecsapáson 33–26-ra kikapott Csehországtól. Csoknyai István együttese ezzel búcsúzott a kontinenstornától, miután az olimpiai és világbajnok Franciaország ellen szerzett egy ponttal negyedik helyen végzett a D-csoportban.

A magyar kézilabda-válogatott délután hat óra előtt pár perccel ért ki a Csehország elleni mérkőzés színhelyére, a bécsújhelyi csarnokba.

Tovább

Az MKB  Veszprém KC balszélsője, Iváncsik Gergő vegyes érzelmekkel élte meg eddig az ausztriai Eb-t, és tisztában van vele: ugyanúgy kell harapnia a csapatnak a csehek ellen, mint a nyitónapon.

- A franciák elleni találkozó remekül sikerült, a spanyoloktól elszenvedett vereség viszont csalódás számunkra, így vegyes az eddigi összkép. A küzdeni akarással a második meccsen sem volt gond, fizikai fáradtságot sem éreztünk, de fejben nem tudtuk ugyanúgy lehozni a meccset, mint egy nappal korábban.

Tovább

Esélye sem volt a sok hibával játszó magyar válogatottnak az Európa-bajnokság második napján a spanyolok ellen a pontszerzésre, így a pénteki, csehek elleni mérkőzés dönti el, továbbjutnak-e a mieink a középdöntőbe.

A magyar kapuban ezúttal Puljezevics kezdett, az első percekben azonban a mieink támadásban nem találták a ritmust, több technikai hibát is elkövettek. A 10. percben 6-2-es spanyol vezetésnél Csoknyai István időt kért, de nem tudtuk csökkenteni a hátrányt, hiszen Alberto Entrerrios szórta a gólokat, a csehek ellen tizennégy találatig jutó Iker Romero pedig csupán szünet előtt állt be.

Tovább

Az  MKB  Veszprém  KC férfi kézilabda csapatának játékosaira nagy feladatok várnak a 2010-es év Februári hónapjában, hiszen 3 Bajnokok-Ligája, 3 bajnoki és egy Magyar Kupa negyeddöntőt is játszik csapatunk. A szerencse a sok meccs között, hogy mind a hét találkozót hazai pályán játszuk majd le.

Tovább

Elképesztő izgalmak után szerzett pontot a magyar férfiválogatott az Európa-bajnokság nyitányán a franciák ellen, a mieink óriási harcra késztették az olimpiai és világbajnoki címvédőt és a hajrában még a győzelemre is volt esélyük.

A magyar szurkolók által keltett eksztatikus hangulatban kezdődött a meccs, Iváncsik Gergő parádés kínaiból lőtt góljával 3-2-re vezettünk. A franciák nyitott, 4-2-es védekezéssel indították a meccset, Bertrand Gille és Fernandez a szaggatott vonalon védekeztek.

Tovább

Kihirdette Európa-bajnoki keretét Csoknyai István, a magyar férfiválogatott szövetségi kapitánya, amelyben a szokásoktól eltérően 17 játékos kapott helyet.
Meglepő módon egyedül a balátlövő Grebenár Gábor maradt ki a magyar csapat Eb-keretéből a Telkiben készülő játékosok közül.

- A szövetség hozzájárult ahhoz, hogy tizenhét fős kerettel utazzunk el Ausztriába. Grebenár Gábor az egyetlen játékos, aki itthon marad - mondta el érdeklődésünkre a válogatott szakvezetője.

Tovább

Február 6-án, szombat délután avatják fel Marian Cozma emlékművét Veszprémben, az új sportaréna előtti parkban - tájékoztatta Remport Csaba, a Veszprém Kézilabda Fan Club elnöke szerdán az MTI-t.

Mihály Gábor Munkácsy-díjas szobrászművész alkotásának szakmai zsűrizése nemrég megtörtént, s várhatóan két hét múlva öntik ki bronzból a dobómozdulatot megörökítő mellszobrot.

Remport Csaba hozzátette, az emlékmű felállításának tereprendezési munkálatai már elkezdődtek – ezt a veszprémi önkormányzat vállalta –, a művész pedig ezekben a napokban egyeztet Minya Gábor békési kőfaragóval a posztamens és a műalkotás összeillesztésének kérdéseiről.

Tovább

Mocsai Lajos felháborítónak tartja, hogy a magyar sajtó egyes szereplői - külföldi forrásokra hivatkozva - őt hibáztatják, amiért Ivan Pesic, az együttes horvát kapusa felépülését követően nem léphetett pályára a gárdában. Az MKB Veszprém kézilabdacsapatának edzője a SportHirado.hu-nak elmondta, nagyon bántják ezek a híresztelések. A valóság az, hogy a tavaly februárban, Marian Cozma meggyilkolásakor megsérült kézis számára a hazai orvosok nem állítanak ki sportorvosi engedélyt, mivel egyetlen vesével veszélyesnek tartják a játékot.

Tovább

Bő egy esztendő után bezárulhat a Cozma-ügy dossziéja a rendőrségen. A bűnügyi eljárás költségei elérték a 70 millió forintot, mivel nagyon sok szakértői véleményt kellett beszerezni.

Ennyi idő távlatából érdemes felidézni a tavalyi véres történetet.Mély megdöbbenéssel értesült a közvélemény 2009. február 8-án, hogy hajnalban meggyilkolták az MKB szép jövő előtt álló kiváló kézilabdását, a 26 éves Marian Cozmát.

Az már a kezdetekben kiderült, hogy egy 25 tagú társaság érkezett Enyingről a veszprémi Patrióta Lokálban, ahol a válogatott Iváncsik Gergő fiának a születését ünnepelték a sportolók.

Tovább

Harmadik mérkőzését már megnyerte a Interwetten-kupán a magyar válogatott, így 50 százalékos mérleggel zárta a bécsújhelyi felkészülési tornát. Csoknyai István együttese számára ismét a mérkőzés vége volt a kritikus időszak, de válogatottunk most azt is elbírta, hogy az utolsó tíz percben mindössze egyszer talált a kapuba.
Az Iváncsik-testvérek vezetésével valósággal rárontottunk ellenfelünkre a kezdés után, fölényünket remekül jellemezte, hogy Sigurdsson kapitány már a 7.

Utolsó hozzászólás

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Szép volt fiúk! Csak igy tovább.

Tovább

Az első mérkőzés horvátok elleni döntetlenje után (30–30) a magyar férfi kézilabda-válogatott Lengyelországtól vereséget szenvedett az ausztriai Interwetten-kupa második napján. A magyar csapat az első és az utolsó negyedórában nyújtott gyengébb teljesítményt, így hiába játszott elfogadhatóan a mérkőzés jelentős részében, 31–24-es sima vereséget szenvedett.

Magyarország ellenfele az Interwetten-kupa második napján Lengyelország volt, akik az első napon 32–26-ra győzték le a házigazda osztrákokat.

Tovább

- Hogy kezdődött az idei év?

- December 20-án fejeztük be a közös munkát a csapattal, az utolsó tíz hétben 28 mérkőzést játszottunk, amely nagyon komoly terhelést jelentett a csapatnak. A játékosok nagyon tisztességesen dolgoztak ebben a periódusban, ráadásul az utolsó mérkőzéseken csak 12 fős kerettel tudtunk a mérkőzéseken szerepelni – kezdte kicsit visszatekintve a vezetőedző Mocsai Lajos.

- Ebben az évben január 4-én, hétfőn egyéni edzésprogrammal kezdtük el a munkát, keddtől pedig napi két edzéssel készülünk.

Tovább

Az Eb előtti utolsó felkészülési tornán az első körben a magyar férfi kézilabda válogatott Horvátországgal találkozott. Nem indult jól számunkra a mérkőzés Bécsújhelyen, de folyamatosan javuló játékkal a félidőben már a mieink vezettek 16–13-ra. A folytatásban is voltak rosszabb periódusaink, így hátrányban kezdtük meg a hajrát. Az utolsó percben megkaptuk a lehetőséget az egyenlítésre, és gyakorlatilag a dudaszó pillanatában Laluska Balázs talpról lőtt góljával döntetlenre mentettük a mérkőzést.

Tovább

A magyar szabályok értelmében nem kaphat sportorvosi engedélyt Ivan Pesic, így a horvát válogatott kapus közös megegyezéssel távozik az MKB Veszprém férfi kézilabda csapatától. Mivel Horvátországban egy vesével is pályára léphet, várhatóan ott folytatja pályafutását a Cozma-gyilkosság során súlyosan megsebesült játékos.

A horvát válogatott kapus tavaly februárban szenvedett súlyos sérülést, amikor a veszprémi Patrióta bárban egy garázda banda néhány tagja belekötött az ott szórakozó veszprémi kézilabdásokba.

Tovább

Elfoglalta ausztriai szállását a holnap kezdődő Interwetten-kupára készülő férfi válogatott. Csoknyai István csapata a horvát, a lengyel és az osztrák válogatott elleni mérkőzésekkel melegít a január 19-én kezdődő Európa-bajnokságra.

Hajdu János csapatvezető számolt be a válogatott programjáról és az ausztriai tapasztalatokról.
- Kora délután érkezett a csapat, majd még szerdán edzésen vesznek részt - mondta a korábbi szövetségi kapitány. - A délutáni foglalkozás mintegy másfél órás lesz, és kipróbálnak mindent, amit a horvát válogatott ellen bevetnek majd.

Tovább

Belgrádi értesülések szerint az MKB Veszprém kapusa, a szerb válogatott csapatkapitánya és kapusedzője, Dejan Perics megsérült.

Az első információk szerint kérdéses a kapus Eb-n való részvétele, bár akadnak, akik úgy tartják, hogy a sérülése nem komoly, csupán kisebb húzódásról van szó.

Belgrádi internetes források szerint ötven százalék esély van arra, hogy véd a kontinenstornán, bár az első meccsen valószínűleg nem léphet pályára.

Kedd délutánra várható az orvosi stáb nyilatkozata arról, hogy valójában csak húzódásról van-e szó (ez esetben az Izland elleni nyitó mérkőzésen nem játszana), vagy esetleg izomszakadásról, amely esetében valószínűleg ki kellene hagynia az egész Eb-t.

Tovább

A férfiak mezőnyében is a négyes döntőbe jutás a tét a márciusban sorra kerülő Magyar Kupa-negyeddöntőkben, amelyet azonban oda-visszavágó alapon rendeznek. A Szeged Kecskemétre, a PLER Mezőkövesdre, a Csurgó pedig Balatonfüredre látogat az első mérkőzésen, míg az MKB Veszprém a Tatabányát fogadja.

Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő:
Balatonfüred-Csurgó
Budapest Bank-Kecskemét-Pick-Szeged
Veszprém-Tatabánya-Carbonex
Mezőkövesd-PLER

Az elöl álló csapatok az első mérkőzések pályaválasztói.

Tovább

Ivan Pesic a zágrábi Vecernji list lapnak arról nyilatkozott, hogy szerződést szeretne bontani az MKB Veszprémmel.

„Már négy hónapja normálisan edzek, de Mocsai edző nem adott lehetőséget, hogy védjek. Az egyesületem kölcsön akart adni, de ezt nem fogadtam el, és szerződést szeretnék bontani, akár a saját káromra is. Veszprémbe már nem akarok visszamenni. A tavaszi idényben már új csapatnál leszek, olyannál, amelyben védeni fogok” – mondta a horvát válogatott kapus.

Tovább

A tavalyi, azaz a 2009-es esztendő úgy kezdődött csapatunknál, ahogy mindig szokott. Szünet volt, mind a hazai, mind pedig a nemzetközi porondon, hiszen a horvátországi világbajnokságon voltak a válogatottak. A mieinktől Gulyás Péter, Iváncsik Gergő, Zarko Sesum, Gál Gyula, Iváncsik Tamás, Marko Vujin, Zarko Markovic, Eklemovic Nikola és marian Cozma volt tagja hazája válogatott keretének. Mikor véget ért a világbajnokság – amelyet a Franciák nyertek meg – izgatottan várták csapatunk játékosai, na és persze a remek veszprémi közönség az első mérkőzést, a fiúk pedig az első edzést.