Veszprém kézilabda Blog: 2010. augusztus

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

MKB Veszprém KC Szurkolók hírei - 2010. augusztus

Ami a sajtótájékoztatón elhangzott Mocsai Lajostól, azt némiképp visszaláttuk a mérkőzésen, hullámzó játék, technikai hiibák, de ugyanakkor látványos elemek is voltak a játékban. Jó úton jár a csapat.

MKB Veszprém KC - Csehovszki Medvegyi 32:30  (16:16)

MKB Veszprém KC: Fazekas Nándor 2, Uros Vilovski 1, Gulyás Péter 4, Iváncsik Gergő 2, Császár Gábor 2 (1), Iváncsik Tamás, Carlos Perez 8, Marko Vujin 8, David Korazija, Liszkai Szilveszter, Laluska Balázs, Jevgenyij Lushnyikov, Eklemovics Nikola, Nagy Kornél, Mirsad Terzic, Renato Sulic 6.

Csehovszki Medvegyi:  Samuel Aszlanyan 5 (5), Dmitrij Kovaljev 4, Zhitnikov Dmitry 1, Oleg Szkopincev, Alexander Csernoivanov, Szergej Selmenko 1, Alekszej Rasztvortcev 1, Oleg Zotov 5, Jevgenyij Budko, Alekszej Kamanyin, Daniil Siskarev, Mihail Csipurin, Roman Ivanov, Timur Dibirov, Andrej Sztarik, Vaszilij Filippov 6 (2), Oleg Grams, Siarhei Harbok 3, Vitalij Ivanov

Hétméteres: 4/1 ill.

Tovább

A szokásos évnyitó sajtótájékoztatót tartották ma az Arénában.

Hajnal Csaba: Veszprémben minden évad ugyanúgy kezdődik:szeretnénk egy kicsit jobb teljesítményt elérni, mint az előző idényben. Úgy érzem most is jó csapatunk lesz, ez fontos, mert a sikert soha nem lehet megunni a 19. bajnoki aranyéremnek és a 20. kupagyőzelmünknek ugyanúgy tudnánk örülni mint az eddigieknek. mint a 20 kupának. Tavaly rossz élmény volt az, hogy nem sikerült a Final Fourba bejutnunk, most ismét szeretnénk ezt megcélozni, bár tudjuk, hogy sokkal nehezebb dolgunk lesz, hiszen már a csoportban is nagyon kemény ellenfeleink lesznek.

Tovább

Szombaton és vasárnap, a Balatonfüredi Balaton Szabadidő és Konferencia Központ immár negyedik alkalommal ad otthont a nívós férfi kézilabda felkészülési tornának, ezúttal Laver-kupa néven. A veszprémiek mellett az eddig két tornagyőzelmet begyűjtő horvát CO Zagreb, az orosz Csehovszkij Medvegyi és a nagy ellenfél, az új idényre alaposan átalakult Pick Szeged is vesz részt az idei viadalon.

A Porgram:

2010.09.04. Szombat

16 óra: Pick Szeged - MKB Veszprém

18óra 15 perc: RK Zagreb - Chekhovskie Medvedi

2010.09.05.

Tovább

Ma a tavalyi Final Four egyik csapata vendégeskedik a Veszprém Arénában.

A Csehovszki Medvegyi kézilabda klub 2001 decemberében alakult a CSZKA Moszkva utódaként Borisz V. Gromovnak, a Moszkvai Régió kormányzójának indítványára.

Az egyesület az Orosz Bajnokságban 2002-ben való debütálásakor egyből aranyérmet eredményezett. A bajnoki címet 2003-ban és 2004-ben is megvédték az Orosz Szuperligában, míg a klub második csapata, az UOR-Csehovszki mindkét alkalommal a bronzérmet szerezte meg. 2003 július 30-án nyitották meg az Olimpiai Sportpalotát, mely azóta a klub főhadiszállásaként szolgál, és itt játssza minden fontosabb mérkőzését.

Tovább

Negyvenkettedik alkalommal rendezték meg a boszniai Dobojban a hagyományosan rangos nemzetközi férfi felkészülési tornát. Az idén több BL-résztvevő együttes mellett első ízben a spanyol bajnok Ciudad Real is meghívást kapott a patinás eseményre, és ha már ott volt, Talant Dujshebajev csapata elhozta a végső győztesnek járó trófeát. A torna fináléjában megismétlődött a legutóbbi Bajnokok Ligája négyes döntőjének bronzmérkőzése, de változatlan eredménnyel: a Ciudad Real pazar második félidei játékkal ismét leiskolázta a Csehovot.A torna harmadik helyét az MKB Veszprém leendő BL-csoportellenfele, a francia Montpellier szerezte meg.

Tovább

Hiába hozta a második félidőt a Hamburg, nem bírt a Göppingennel a Bundesliga nyitó fordulójában, így akár már rögtön a rajtnál lépéshátrányba kerülhet riválisaival szemben a friss német Szuperkupa-győztes alakulat. Kis híján a Löwen is pontot vesztett az első fordulóban, a mannheimiek végül csupán egy góllal győztek a Balingen otthonában. Nenad Puljezevics csapata, a Hannover otthon kapott ki nyolc góllal.

Bundesliga, 1. forduló:
HANNOVER-BERLIN 18-26 (9-9)
BALINGEN-LÖWEN 30-31 (11-13)
GÖPPINGEN-HAMBURG 32-30 (17-13)

Tovább

Nem mindennapi körülmények között szerezte meg a német kézilabda szuperkuápt a HSV Hamburg csapata. Martin Schwalb együttese végig vezetve győzte le a Bajnokok-Ligája címvédő és bajnok THW Kiel csapatát. A négy-öt gólos előnye majdnem elfogyott a mérkőzés végére a kikötő városi csapatnak, de egyet sikerült ebből megtartani.

THW  KIEL - HSV HAMBURG   26 : 27   (11:13)

München, Olimpiai Csarnok, 8.200 néző

THW Kiel: Omeyer; Palicka; Jicha 7/3, Zeitz 6, Reichmann 5, Palmarsson 3, Ilic 2/2, Lundström 1, Ahlm 1, Klein 1, Dragicevic, Kubes

HSV Hamburg: Sandström; Bitter; Lindberg 9/3, Vori 4, B.

Tovább

Zarko Sesum a hét elején Hangody professzor klinikáján kisebb porcműtéten esett át.

A térdoperáció után Zarko kedden már vissza is tért Veszpémbe, ahol jelenleg a rehabilitációja zajlik. Sesum várhatóan jövő hét csütörtökön kezdheti el újra az edzéseket - tájékoztatta oldalunkat az MKB Veszprém KC vezetősége.

- A világ egyik legjobb szakembere, Hangody professzor műtötte meg a térdemet. Az én kérésem volt, hogy ő végezze el a beavatkozást, a klub segítségével ez sikerült is.

Tovább

Amint arra számítani lehetett, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöksége szerdai ülésén az eddigi szakmai igazgatót, Mocsai Lajost nevezte ki a magyar férfi felnőtt válogatott szövetségi kapitányának.

Mocsai Lajos szerződése 2012. augusztus 31-ig, azaz a londoni olimpia végéig szól, azzal a kitétellel, hogy minden évben július 1-15. között bármely fél jogkövetkezmények nélkül felbonthatja.

Mocsai főállásban továbbra is az MKB-Veszprém vezetőedzője lesz, szakmai stábjában pedig szerepet kaphat veszprémi segítője, Csoknyai István is.

Tovább

A porecsi nemzetközi felkészülési torna harmadik napján az MKB Veszprém két győzelem és egy vereség után várhatta a Cimos Koper elleni helyosztó mérkőzést. A harmadik helyért vívott találkozón aztán a meccs nagy részében a veszprémiek szája íze szerint alakultak a dolgok, Mocsai Lajos csapata hétgólos győzelmet aratott és a korábbi torna után ismét egy bronzéremmel gazdagodott. A felkészülési tornát Gál Gyula csapata, a horvát CO Zagreb nyerte a Gummersbach előtt.

Tovább

A németországi fellépése után szombaton a porecsi nemzetközi felkészülési tornán is a harmadik helyért játszhat az MKB Veszprém. Mocsai Lajos együttese csütörtökön kétszer is pályára lépett, de dán Silkeborgot és a vendéglátó gárdát egyaránt sikerült legyőzni. Pénteken a csoport másik két csapatát szintén elintéző Gummersbach várt a Veszprémre, de ezúttal a németek voltak jobbak négy góllal és ők jutottak a torna fináléjába. Nemzetközi felkészülési torna, Porec:
1.

Tovább

A ma  esti összecsapáson a nagyon jó játékerőt képviselő Montpellier volt a veszprémiek ellenfele, ahol a csapat vezetése egyértelműen a Final Fourba jutást tűzte ki célul a következő idényben. A mérkőzés első szakaszában felváltva vezettek a csapatok, a franciák a nyitott védekezést alkalmaztak, amely ellen Eklemovics vezérletével az MKB rendre megtalálta a réseket és szebbnél-szebb gólokat lőtt. Ennek köszönhetően 20:19-re vezettek a bakonyiak a félidő végén. A második félidőben lehetőséget kaptak a fiatalok, ezt a franciák a félidő elején jól kihasználták és gyorsan 4-5 gólos vezetésre tettek szert.

Tovább

Érdekes összecsapással kezdődött a Schlecker kupa, a berliniek alaposan megnehezítették a az MKB Veszprém KC dolgát. A mérkőzés elejét jól kezdte a veszprémi csapat, sokáig nem kapott gólt, Fazekas parádézott a kapuban, de mivel támadásban sok hibát vétettek a bankosok, nem sikerült jelentős előnyt szerezni a csapatnak. A bírók közreműködésével sikerült a németeknek felzárkózni, s az előnyüket sikerült egészen a félidő végéig megőrizniük (15:16). A 27.

Tovább

Németh Csaba szakosztályvezető két nagyon jó hírt közölt a hivatalos oldallal. Az egyik szerint most már hivatalos, hogy a csapat augusztus 31-én a Veszprém Arénában edzőmérkőzést játszik az idei Final Fourban szereplő Csehovszki Medvegyi csapatával. A mérkőzés kezdési időpontja: 18.00.

A másik jó hír, hogy elkészült a csapat új hivatalos felszerelése, igaz most még csak az egyik a fehér színű, de már ennek a bemutatására is nagyon sokan vártak.

Az MKB Veszprém a felkészülés jegyében elutazott a hagyományosnak számított Schlecker kupára, ahol három mérkőzést játszik majd. Hogy addig és azután mi történik a fiúkkal, azt a vezetőedző Mocsai Lajos mondja el:

"A következő két hétben tíz mérkőzést játszunk, ez azért jó, mert a speciális játék állóképesség mellett elkezdődik a taktikai alapozás, amit játékhelyzetben fogunk kipróbálni. Az első három hét komoly terhelési munkája után előkerült a stratégiai elemek gyakorlása, a védőjáték, ami a komoly kézilabdázás alapját képezi.

Tovább

Az MKB Veszprém kézilabda csapata felkészülési mérkőzésen 32:25 arányban nyert a Tatabánya Carbonex otthonában. Bár Mocsai Lajos csapata a 42. percben még vesztésre (20-21) állt, a végén magabiztosan győzött az új bajnokságban az egyik legnagyobb vetélytársnak kikiáltott bányász városban.

Az MKB Veszprém gólszerzői: Vilovski 5, Korazija 4, Vujin 4, Nagy 3, Gulyás 3, Iváncsik G. 3, Perez 2, Laluska 2, Iváncsik T. 2, Terzic 1, Eklemovics 1, Sulic 1.