Veszprém kézilabda: Ötgólos vereség a Ciudad Real otthonában

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A Veszprém 29–24-re kikapott a Ciudad Realtól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén Spanyolországban. A Veszprémre nagyon nehéz összecsapás várt vasárnap késő délután Spanyolországban a Ciudad Real ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Mocsai Lajos csapata mégsem kezdte megilletődötten a mérkőzést.

A spanyolok szereztek vezetést Alberto Entrerríos és Olafur Stefansson góljaival, ám a magyar csapat Marko Vujin büntetőjével már egyenlített, és Iváncsik Gergő egy kontratámadás után szerzett találatával már a mieink vezettek 4–3-ra, majd Gál Gyula is betalált.

A korábbi veszprémi játékos, a vendégek kapuját őrző Sterbik Árpád azonban nagyszerű védéseket mutatott be, és a remekül játszó Jonas Källman ellentámadásból lőtt góljaival a Ciudad Real visszaszerezte a vezetést.

Szerencsére az MKB kapusa, Dejan Perics is bemutatott néhány bravúros mentést, és Iváncsik Gergő góljával már 9–9 volt az állás.

A két csapat továbbra is fej fej mellett haladt 11–11-ig, ám ekkor kissé meglépett a spanyol együttes, és három góllal elhúzott 14–11-es állásnál, és végül 15–12-es hazai vezetésnél mentek a szünetre a csapatok.

Az első félidőben Sterbik helyét elfoglaló Joseja Hombrados maradt a kapuban a második játékrészre, és sajnos a Veszprém nem tudott mit kezdeni a spanyolok 5–1-es védekezésével.

Mocsai Lajos csapata mindössze két gólt szerzett tíz perc alatt, míg a spanyolok kétszer ennyi találatot jegyezhettek a második félidő első harmadában, és öt góllal is vezettek 18–13-as állásnál.

Ekkor azonban Eklemovics Nikola duplájával háromgólosra csökkentette a hátrányát a Veszprém, majd Perics parádés mentéseivel, és több nagyszerű lerohanás után Iváncsik Gergő góljával már csak eggyel mentek a spanyolok, majd Eklemovics egyenlített.

Továbbra is a Ciudad Real volt lépéselőnyben a meccsen, de a Veszprém nem szakadt le a spanyoloktól, sőt Vujin és Gulyás Péter góljaival ismét egyenlő volt az állás (22–22).

Ám a Ciudad Real villámgyorsan szerzett négy gólt, így Siarhei Rutenka hetesével már 26–22 volt az állás a hazaiak javára. Mocsai Lajos hiába kért időt, Roberto García Parrondo a spanyol csapat 27. gólját is belőtte, miközben Hombrados kapuja bevehetetlen volt.

A magyar csapat végül 29–24-re kapott ki a címvédőtől, így ötgólos hátrányban várhatja a jövő hét szombaton 17.15 órakor esedékes hazai visszavágót.