Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

MKB Veszprém KC Szurkolók hírei - 2010. május

Az európai kézilabdaklubok nagy sportpolitikai sikert értek el. Amiről már évek óta folytak a tárgyalások, most sikerült elérni: a klubokat tömörítő „Professzionális Klubok Tanácsa" (PHB) beleszólhat az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) minden döntésébe.

A két szervezet Kölnben egyezett meg arról, hogy a klubok ilyen módon képviselhetik érdekeiket az európai szövetség döntéshozatalában. A megállapodás eredményeképp a Kézilabdaklubok Csoportja, melyben a 18 legbefolyásosabb egyesület is szerepel, visszavonja az Európai Unió Bizottságánál benyújtott keresetét a világversenyekkel kapcsolatban.

Tovább

A német THW Kiel férfi kézilabdacsapata nyerte meg a Bajnokok Ligája 2009-10-es kiírását, miután a kölni négyes döntőben 36–34-re legyőzte a Nagy Lászlóval felálló spanyol Barcelonát. A Kiel története során másodszor végzett az élen a legrangosabb európai kupasorozatban.

A két döntős csapat közül a Barcelonának volt könnyebb dolga az elődöntőben, a katalánoknak nem kellett izgulniuk a Csehovszkije Medvegyi ellen a hajrában, nem úgy a Kielnek, amely szoros végjáték után tudta csak kiharcolni a fináléba kerülést a címvédő Ciudad Real ellen.

Tovább

Spanyol–német finálét rendeznek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a négyes döntő szombati meccsein a Nagy Lászlóval felálló Barcelona 34–27-re legyőzte az orosz Csehovszkije Medvegyit, míg a német Kiel a második elődöntőben 29–27-re megverte a címvédő Ciudad Realt.

Elsőként a Barcelona férfi kézilabdacsapata jutott be a Bajnokok Ligája fináléjába, miután az elődöntő első mérkőzésén 17–11-es félidő után 34–27-re nyert az orosz bajnok Csehovszkije Medvegyi ellen.

Tovább

Carlos Pérez vállalja a szereplést a magyar válogatottban a szlovénok elleni júniusi vb-selejtezőkön.

Pérez pénteken közölte döntését, miszerint vállalja a szereplést a magyar válogatottban a Szlovénia elleni június 13-i ljubljanai és június 20-i veszprémi vb-selejtezőkön.
A 39 esztendős balátlövő utoljára 2005-ben szerepelt a magyar válogatottban, 2003-ban vb-gólkirályi címet szerzett és tagja volt a torna All Star-csapatának is.

Rendeződött a veszprémi kapusok sorsa: a klub hivatalos honlapjának közleménye szerint Fazekas Nándor és Dejan Perics is marad az egyesületnél. Fazekas Nándor visszavonta a klubhoz benyújtott kérelmét, amelyben kérte az egyesületet, hogy állapítsa meg kivásárlási árát, és az is eldőlt, hogy Dejan Perics kitölti 2011-ig szóló szerződését a 18-szoros magyar bajnok Veszprémnél.

Egymás után második szezonját teljesítette hibátlan mérleggel az MKB Veszprém KC.

A címvédő az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki finálé mindhárom mérkőzését megnyerte: a nyitómeccsen mínusz tízzel küldte haza a Picket, a múlt heti Tisza-parti találkozón pedig óriási csatában nyert egy góllal, majd a harmadikon pedig kiütéssel nyert. Az középső összecsapáson Carlos Perez hét találatig jutott, bebizonyítva, még 38 esztendősen is bármikor a hátára tudja venni a csapatot, ha szükséges.

Tovább

Június 16-ára tűzte ki a Marian Cozma-gyilkosság garázdasággal kapcsolatos részének tárgyalását a Veszprémi Városi Bíróság. A megyei bíróság még nem tűzte ki az emberölés ügyének tárgyalását.

A megyei bíróság tájékoztatása szerint a tárgyalások mindkét ügyben a megyei bíróság épületében lesznek (Veszprém, Vár utca 19.)

A Veszprém Megyei Bíróság szeptember közepén kezdi meg gyilkossági ügy tárgyalását, a tárgyalási napokat június közepén hozzák nyilvánosságra.

Tovább

Az MKB Veszprém kézilabdázója, Zsarko Sesum a Löwennél folytatja pályafutását. A szerb játékos két évre ír alá a német csapathoz. Erről a klub honlapja és a T-Mobile Hírszolgálat is beszámolt, a magyar klub azonban cáfol.

Az mkbveszprem.hu(amely nem a klub hivatalos honlapja) és a T-Mobile Sporthír Szolgálat tájékoztatása szerint Nagy Kornél igazolása már előrevetítette, hogy a Veszprém nem tudja megtartani Sesumot, a szerb irányító nem fogadta el a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát, a Rhein Neckar Löwen pedig kivásárolta őt magyarországi kontraktusából, és a játékos két évre Mannheimbe igazolt.

Tovább

Az utolsó fordulóban dőlt el a Német kézilabda bajnokság sorsa, hiszen a HSV Hamburg csapata vezetett a tabellán, ám épp azt a THW Kiel-t fogadta, aki mögötte állt egy ponttal. Nos a Kiel nyert, így megszerezte győzelme mellé a bajnoki címet is.

Tovább

Miként az sejthető volt, Nagy Kornél nyártól Veszprémben folytatja pályafutását. A klub honlapjának közlése szerint a Dunaferr irányító-átlövője 1+1 éves szerződést kötött a bajnokcsapattal.

- Nagyon örülök, hogy egy ilyen erős csapathoz kerülhettem, úgy érzem ez jelentős mérföldkő a pályafutásomban - nyilatkozta Nagy Kornél. - Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat fejlődhetek és tanulhatok Veszprémben azoktól a játékosoktól, akik évek óta bizonyítanak a nemzetközi porondon.

Tovább

A férfi kézilabda NB I döntőjének harmadik mérkőzése is a címvédő MKB Veszprém győzelmét hozta: Mocsai Lajos együttese hazai pályán magabiztosan múlta felül 40–28-ra a trónkövetelő Szegedet, és ezzel 3–0-ra megnyerte a párharcot. A Veszprém összességében a tizennyolcadik bajnoki címét szerezte meg, és így a hazai szurkolók pünkösdvasárnap egyben kedvenceik sikerét is ünnepelhették.

A mérkőzés előtt úgy nézett ki, sima 3–0-val letudhatja a bajnoki döntőt a Veszprém, amennyiben hazai pályán másodszor is felülmúlja a Szegedet a fináléban.

Tovább

Holnap - az RTL Klub élő közvetítése miatt - déli 12 óra 05 perctől játssza a Budapest Bank Liga döntőjének harmadik összecsapását az MKB Veszprém együttese a Pick Szeged ellen. Az első két összecsapást Mocsai Lajos együttese nyerte, előbb a Veszprém Arénában 41:31-re, majd Szegeden 32:31 arányban. Tavaly is, így várhatóan most is ez lesz a legnehezebb mérkőzés, így szükség lesz a kiváló szurkolótábor bíztatására. A találkozót a Kékes Csaba - Kékes Pál kettős vezeti majd.

Tovább

A döntő harmadik mérkőzését kivetítőn tekinthetik meg a jegy nélkül maradt szurkolók.

Vasárnap a döntő harmadik mérkőzését rendezik meg a Veszprém Arénában. A nagy érdeklődét jelzi, hogy a mérkőzésre már napokkal ezelőtt elfogyott az összes jegy. A klub vezetősége ezért úgy döntött, hogy azoknak a szurkolóknak aki nem kaptak jegyet az összecsapásra, az Aréna előtt elhelyezett kivetítőn biztosít lehetőséget a meccs megtekintésére. A mérkőzésen a kezdődobást Cseh László fogja elvégezni- áll a klub hivatalos közleményében.

Tovább

A Szeged honlapjának közlése szerint kérdéses, pályára tud-e lépni a Veszprém elleni bajnoki döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésen Katzirz Dávid, a Tisza-partiak balátlövője. A finálé második mérkőzését követően Katzirz sérült dereka miatt nem tudott edzeni.

- Amint kiment az injekció hatása , egyből elkezdett fájni a hátam. Éppen kezelésen vagyok, de nem sokat javult a helyzet. Jelen állás szerint nem sok esélyem van vasárnap Veszprémben pályára lépni

Tovább

2010. május 23-án következik a szezon legfontosabb mérkőzése, hiszen nagyon szeretnénk 18. alkalommal is megszerezni a magyar bajnoki címet. A Pick Szeged együttese nemes ellenfél, kitűnő csapat. Csak a legjobb teljesítménnyel és szurkolóink biztatásával érhetjük el célunkat. Kérjük szurkolóinkat, hogy ez alkalommal is sportszerűen biztassák csapatunkat, ne viseljenek olyan mezt, ne hozzanak olyan transzparenst, mely ellenfelünket sértheti, önérzetében bánthatja!

Várjuk Önöket vasárnap.

Tovább

Kialvó fényekkel, rengeteg kiállítással és óriási izgalmakkal tarkított remek meccsen a végére elfáradt a Szeged, Fazekas pedig pár másodperccel a vége előtt hárította az egyébként hihetetlenül eredményesen kézilabdázó, 13 találatig jutó Zvizej büntetőjét, így egy góllal idegenben is győzni tudott a Veszprém. A bakonyiak már 2-0-ra vezetnek a bajnoki döntőben, így hazai pályán már május 23-án aranyérmesek lehetnek.

A Szeged közelmúltban elhunyt korábbi edzőjére, Zoran Kurtesre emlékeztek a szegedi csarnokban a mérkőzés előtt.

Tovább

Holnap délelőtt 11 óra 40 perckor játssza második döntőjét az MKB Veszprém csapata a Budapest Bank Liga fináléjában. A találkozót az RTL Klub élőben közvetíti. Az első összecsapást Mocsai Lajos együttese nyerte 41:31 arányban. A vasárnapi mérkőzést Kékes Csaba és Kékes Pál játékvezetők fújják majd.

A sporteseményeknek nem túl kedvező időpont ellenére szépszámú szurkolósereg gyűlt össze a mérkőzés kezdetére a Veszprém Arénában. Jól kezdett a Szeged, sokáig tartott a lépést a Veszprémmel, a tízedik percben 6:5-öt mutatott az eredményjelző, sőt, a 18. percben a vendégek át is vették a vezetést (11:12). Ez volt az utolsó alkalom, hogy vezetett a Pick, tíz hazai gólra nem érkezett válasz (21:12). 21:13-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy Iváncsik Tamás agyrázkódást szenvedett, a második félidőre már nem is jött ki. A második félidőben igazi örömkézilabdát láthatott a közönség, szebbnél szebb gólokat lőtt a Veszprém.

Tovább

Három játékosunk is két évvel meghosszabbította szerződését. Iváncsik Tamás, David Korazija és Uros Vilovski további két évig az MKB Veszprém KC játékosa. A további napok kérdései között szerepel, hogy mindegyik játékossal Mocsai Lajos szakmai javaslatai alapján tárgyaljanak a vezetők.

Fazekas két héttel ezelőtt írásban kérte a klubvezetést, állapítsanak meg számára egy kivásárlási árat, aminek fejében más egyesülethez távozhat, mivel a kevés játéklehetőség miatt nem feltétlenül szeretné kitölteni 2012-ig szóló szerződését. Pár nappal a bajnoki döntő első mérkőzése előtt, a Barcelona elleni BL-kiesést követően Dejan Perics szintén egyeztetett a klubbal, és közölte: noha korábban Veszprémben képzelte el játékos-pályafutása utáni jövőjét (kontraktusa 2011-ig szól), kapusedzőként, erre most már semmi esélyt lát, mivel kényelmetlenül érzi magát a szurkolók „Nándizása” miatt.

Tovább

Az MKB Veszprém szombati BL-búcsújával kialakult a Budapest Bank Liga döntőjének végleges programja. A három nyert mérkőzésig tartó finálé május 9-én kezdődik Veszprémben a házigazdák és a Szeged között, és amennyiben öt mérkőzésen dől el az aranyérem sorsa, május 30-án fejeződik be.

A Budapest Bank Liga döntőjének programja:

1. mérkőzés: május 9., 11:40: MKB Veszprém-Szeged
2. mérkőzés: május 16., 11:40: Szeged-MKB Veszprém
3. mérkőzés: május 23., 12:15: MKB Veszprém-Szeged
4.

Tovább

Az első tíz percben felváltva estek a gólok, rendre a Barcelona vezetett, köszönhetően többek között annak is, hogy Renato Sulic az első hat percben két kétperces kiállítást szedett össze. Az MKB Kiegyenlített (6:6), majd Iváncsik Gergő góljával átvette a vezetést. Ezután a hazaiak védekezése összeállt, sok labdaszerzéssel sikerült könnyű gólokat szerezni. A 22. percben már ötgólos volt az előny, sőt két perc múlva Perez góljával sikerült ledolgozni a hatgólos különbséget (15:9).