Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

MKB Veszprém KC Szurkolók hírei - 2010. február

Az MKB Veszprém kézilabdacsapata hazai pályán 30–25-re legyőzte a szlovén Gorenje Velenjét, és sorozatban nyolcadik BL-győzelmével – az utolsó forduló eredményeitől függetlenül – biztosította az első helyét a csoportban.

nagy csoportrivális, a Rhein-Nechar Löwen elleni múlt heti sikerével az MKB Veszprém egy győzelemre került attól, hogy megnyerje szextettjét, és az utolsó csoportmérkőzésén, a Vive Kielce otthonában tét nélkül léphessen pályára.
Az első félidőben ennek megfelelően diktálta az iramot Mocsai Lajos együttese: a szlovén ellenfél csak 3–3-ig tudta tartani a lépést a bakonyiakkal.

Tovább

Tegnap az MKB Veszprém KC csapata szoros első félidő után, magabiztosan nyert a vendég Csurgó ellen  Budapest Bank Liga mérkőzésen. A találkozó után a két vezetőedző nyilatkozott.

Mocsai Lajos: "Sok problémával küzdöttünk a mérkőzés előtt, hiszen Fazekas rosszul lett a délelőtti edzés után, így képtelen volt védeni a mai napon, Sulic csak holnap kezdi el az edzéseket, Terzic pedig hosszú hetek óta boka és derékbántalmakkal küzd. Ez meglátszott az első félidő játékán, de a második félidőre sikerült rendezni a sorokat, és hozzánk méltó játékot produkáltunk.

Tovább

Mocsai Lajos-Csoknyai István kettős irányítja férfi kézilabda-válogatottunk munkáját – erről döntött szerdai ülésén a Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége. Mocsai szakmai igazgatóként kap megbízást, míg Csoknyai marad a szövetségi kapitány; a megbízásuk június 30-ig szól.

A Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége szerdán elfogadta Csoknyai beszámolóját a csalódást keltő, 14. hellyel záruló Eb-szereplésről. A grémium döntött arról is, hogy június végéig a Mocsai Lajos, Csoknyai István kettős irányítja a férfiválogatottat, így az MKB Veszprémnél is együtt dolgozó duóra vár a feladat, hogy sikerre vezesse a csapatot a nehéznek ígérkező, nyár eleji, Szlovénia elleni vb-selejtezőn. A válogatott eddigi másodedzője, Vladan Matics lemondott a posztjáról.

Tovább

A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján az MKB Veszprém a Csurgó ellen nyert hazai pályán nagy különbséggel.

MKB Veszprém–Csurgó

37–25 (16–15)

Az MKB Veszprém szenzációs játékkal 34–30-ra legyőzte a jó erőkből álló német RN Löwent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának rangadóján. Ez azt jelenti, hogy összesítésben már jobban áll, mint riválisa, így ha a következő körben legyőzi a Velenjét, biztosan csoportelső.

Több szempontból is fontos mérkőzést játszott a Veszprém a csoportkör 8. fordulójában. Bármilyen különbségű győzelem azt eredményezi, hogy már biztosan az első vagy a második helyen végez Mocsai Lajos együttese, míg legalább négygólos siker esetén (az egymás elleni mérleg miatt) nagy lépést tenne a magyar együttes a csoportelsőség felé.

Tovább

Mocsai Lajos elemzése a Löwen meccs előtt:

„A csapatunkkal ellentétben a Löwen szerdán bajnoki mérkőzést játszott a Hamburg ellen, ahol vereséget szenvedett. A hazaiak 24-22-es vezetése után Sandström vezérletével tették fölényessé a győzelmüket. Egy nagy csapat nem tragédiaként éli meg a vereséget, hanem sokkal nagyobb akarattal veti bele magát a következő küzdelembe, így azt kell mondjam, én jobban örültem volna, ha győzelemmel a hátuk mögött érkeznek a vasárnapi mérkőzésre.

Tovább

A férfi Kézilabda Bajnokok-Ligája nyolcadik fordulójának nyitómérkőzésén a szlovén Gorenje Velenje meglepetésre 36:35 arányban legyőzte a lengyel bajnok Vive Kielce együttesét. A hazaiaknál remekelt a horvát Ivan Cupic, aki 10 gól szerzett, míg a vendégek legeredményesebb játékosa Rastko Stojkovic volt 11 góllal.

RK  GORENJE - VIVE TARGI KIELCE    36 : 35   (17:17)

Látszólag ő egy hideg fejjel gondolkodó, számítógép-precizítással játszó kézilabdázó, aki a pályán mindig pontosan tudja, hogy mit kell tenni. A valóság ennél árnyaltabb, igazából hatalmas érzések kavarognak benne. Persze utóbbi sem változtat a tényen: egy világklasszisról van szó.

Nikola Eklemovic korábban is népszerű kézilabdázónak számított, ám az MKB Veszprém KC játékosa tavaly tavasszal bemutatott teljesítményével egy ország kézilabdabarátainak szívébe lopta be magát.

Tovább

Az MKB Veszprém KC által szombaton öt góllal (31:26) legyőzött Chambery vezetőedzője, Philippe Gardent részben joggal varrta a többek között három hétméterest hárító Dejan Peric nyakába a vereséget, hiszen a remek hálóőr tevékeny részese volt a bakonyiak újabb Bajnokok Ligája-sikerének. A gall szakember ugyanakkor azt is elismerte: jobbtól kaptak ki.

- Mindig nagy örömmel jövünk Veszprémbe, amely gyönyörű város és egy kiváló klub otthona. Tisztában voltunk vele, hogy nehéz dolgunk lesz.

Tovább

Fontos rangadót játszik az MKB Veszprém csapata Vasárnap 15 órától a Veszprém Arénában a Rhein Neckar Löwen ellen. Tulajdonképpen a mérkőzés tétje a csoportelsőség megszezése lesz. Csapatunk egész héten nyugodtan készülhet. A találkozót ezúttal is-ahogy a Chambery ellen finnek- most is skandináv páros, a Svéd Rickard Canbro - Mikael Claesson duó fújja majd.

Az MKB Veszprém hazai pályán 31–26-ra legyőzte a Chambéryt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában. A bakonyi együttes már az első félidőben magabiztos, hatgólos előnyre tett szert, és ugyan a második félidő elején kiengedett néhány percre, ez sem volt akadálya annak, hogy sima győzelmet arasson és így továbbra is harcban legyen a csoportelsőségért.

A második félidő 14. percében Császár Gábor már-már menetrendszerű találatával három gólra zárkózott fel a francia csapat, sőt a következő támadásnál – Jevgenyij Lusnyikov kiállítása után – Guillaume Joli találatával már csak kettő volt a bakonyiak előnye: a franciák ismét nyílttá tették a mérkőzést (23–21).

Tovább

Magabiztosan, vita nélkül nyerte meg idei első BL-mérkőzése előtti utolsó bajnokiját a Veszprém. A magyar bajnok már szünetben tíz gólos előnyt szerzett a PLER ellen, végül tizenhét találattal győzött.

Budapest Bank Liga, 23. forduló:

MKB VESZPRÉM-PLER   38 - 21   (19-9)
Veszprém Aréna, 2.000 néző, játékvezetők: Kisfalvi, Péli.

VESZPRÉM: Perics, Fazekas, (kapusok), Eklemovics 2, Gulyás 4, Iváncsik G. 4 (1), Iváncsik T. 1, Korazija 7, Lapcsevics, Lusnyikov 2, Pérez 1, Sesum 5, Sulics 7, Terzics 5.

Tovább

Gyorsan gyógyul a veszprémi Marko Vujin megműtött jobb térde, s a szerb válogatott jobbátlövő áprilisban újra játszhat.

Mivel a négy héten át alkalmazott hagyományos gyógymódok (torna, fizikoterápia) nem voltak kellően hatékonyak, december elején dr. Hangody László, a híres sebészprofesszor az egyik budapesti klinikán megműtötte Marko Vujin jobb térdét, amelyben október 30-án, a balatonfüredi Magyarország–Szerbia meccsen (az Eb-felkészülést szolgáló  Pannon-kupán) elszakadt a keresztszalag, valamint a porc is megsérült.

Tovább

Magabiztos győzelmet aratott az MKB Veszprém KC csapata a Magyar Kupa Negyeddöntő első mérkőzésén a Tatabánya Carbonex ellen ma este. A mieink villámrajtot vettek és már a vendégek vezetőedzője 6:2-es veszprémi vezetésnél kikérte az idejét. Ezekután is könnyed játék jellemezte a mérkőzést, a visszavágó csupán formalitás lesz.

MKB  VESZPRÉM  KC  -  TATABÁNYA  CARBONEX     34 : 17

Az MKB Veszprém gólszezői: Vilovski 4, Terzic 4, Gulyás 4, Korazija 4, Lushnikov 4, Perez 3, Iváncsik T.

Tovább

Felavatták az egy évvel ezelőtt tragikus körülmények között elhunyt kézilabdázó, Marian Cozma szobrát szombaton a Veszprém Aréna előtti parkban.

A szobor bronzból készült, Mihály Gábor szobrászművész alkotása, amely dobómozdulat közben ábrázolja a meggyilkolt román sportolót.
Az ünnepélyes leleplezésen több ezren vettek részt annak ellenére, hogy nemcsak szeles volt az időjárás, hanem erősen havazott is.
A szoboravatáson Marian Cozma édesapja, Petre is szólt a megjelentekhez, és elmondta: úgy szeretlek benneteket, ahogy a fiam szeretett.

Tovább

A Veszprém a Tatran Presovot fogadta, és biztosan, nyolc góllal megverte a jó erőkből álló eperjesi csapatot, megőrizve ezzel hibátlan mérlegét a bajnokságban. Nehezen lendült bele a bajnok csapat, de a 20. perctől nem volt kérdés melyik csapat nyeri a mérkőzést, amelyen Perez Carlos nyolc gólt szerzett, ő lett a bakonyi együttes legeredményesebb játékosa.

MKB VESZPRÉM-TATRAN PRESOV 34–26 (15–11)

Veszprém Aréna 2.500 néző,

Játékvezetők: Dobrovits, Tájok

Veszprémi gólszerzők: Perez 8, Gulyás 5, Sesum 5, Korazija 5, Eklemovic 3, Sulic 2, Terzic 2, Iváncsik T.

Utolsó hozzászólás

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Szép volt fiúk! Csak igy tovább. Hajrá!!

Tovább

Ma este 18:30-tól az MKB Veszprém együttese lejátssza első idei tétmérkőzését a Veszprém Arénában, amelyet a Sportklub televizió előben közvetít. . A találkozó a Barátság Kupa keretein belül kerül megrendezésre a szlovák bajnok Tatran Presov ellen. A mai mérkőzéssel hosszú februári szereplését kezdi meg Mocsai Lajos csapata, és holnap még felavatásra kerül az Aréna mellett 14 órától a MArian Cozma emlékmű.

A rendőrség megállapítása szerint a sárbogárdi R. Sándor szúrta szíven Marian Cozmát 2009. február 8-án hajnalban a veszprémi Patrióta lokál előtt.

Szakértői vélemények, tanúvallomások és egyéb bizonyítékok támasztják alá, hogy R. Sándor szúrta szíven a sportolót, ám előtte a lokálban már vesén szúrta a román kézilabdázót – mondta a nyomozás befejezését bejelentve Pogány Péter, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának vezetője csütörtökön sajtótájékoztatón Veszprémben.

Tovább

Az Európai Kézilabda Szövetség közleménye szerint a 2010-2011-es szezonban is szakáganként öt-öt, azaz összesen tíz magyar csapat indulhat az európai kupaküzdelmekben. Az EHF rangsora alapján a férfiaknál és a nőknél egyaránt 2-2 magyar csapat indulhat a Bajnokok Ligájában (a férfiaknál feltehetőleg mindkét együttes a főtáblán, míg a nőknél egy csapat a főtáblán, 1 csapat a selejtezőben) és az EHF-kupában, és 1-1 klub a KEK-ben.
Az EHF rangsorában Magyarország a nők között a a 3., a férfiak mezőnyében a 4.

Tovább

Könnyen elképzelhető, hogy a Viasat3-ról  a rendkívül alacsony elérésű TV6 csatornára kerülnek át a BL-mérkőzések közvetítései, de az is előfordulhat, hogy az EHF közbelép, és hamarosan már másik adón látjuk a Győr, a Veszprém és a Szeged európai kupatalálkozóit.

A Viasat Hungária Zrt. 2009. szeptember 16-án közzétett sajtóközleményében bejelentette, hogy az új műsorrend szerint október 3-tól a kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzések televíziós közvetítésének túlnyomó többsége a Viasat3-ról átkerül a TV6 csatornára, mindössze az esetleges vasárnap délutáni női mérkőzések maradnak a Viasat3-on.