Veszprém kézilabda: Igazolódott a Papírforma

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém 32–22-re győzött a PLER ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa balatonfüredi elődöntőjében. A Szeged 26–22-re verte meg a Balatonfüredet.

Az már a péntek délutáni meccs első perceiben kiderült, hogy a PLER játékosai valóban nem adják könnyen a bőrüket: remekül kezdték a mérkőzést, és ezzel alaposan meglepték a Veszprémet. A pestszentlőrinciek szerezték az első két találatot, míg az első MKB első góljára az ötödik percig kellett várni.

A folytatásban is a PLER vezetett, hol kettő, hol három góllal, és ebben hatalmas szerepe volt a fővárosiak remek formában védő kapusának, Paul Teodornak. A Veszprém futott az eredmény után, egészen a 16. percig, amikor is Iváncsik Tamás 8–8-ra alakította az állást, majd Ivan Lapcsevics gólja után már a bajnok vezetett.

A PLER egy ideig még tartotta magát, de 12–9-es veszprémi vezetés után „átszakadt a gát", és a jóval esélyesebb MKB szinte átgázolt ellenfelén, hatgólos előnyt szerezve. A félidő utolsó perceiben a fővárosiak faragtak egy gólt a hátrányukból, így 18–13-as veszprémi vezetéssel kezdődött a második játékrész.

A szünet szemmel láthatóan jót tett a PLER-nek (persze az is lehet, hogy a címvédő zökkent ki a ritmusból): a pestszentlőrinciek egyre feljebb zárkóztak, és a félidő felére egygólosra csökkentették a különbséget (21–22). A Veszprém azonban nem engedte tovább riválisát, és néhány perccel később, Marko Vujin hetesét követően már ismét megnyugtató, négygólos volt az előnye.

Az utolsó tíz percben már nem forgott veszélyben a Veszprém továbbjutása, csak a különbség volt kérdéses. A jóval esélyesebb címvédő végül 32–22-re győzött, a fináléban pedig a Pick-Szegeddel találkozik majd.

PLER KC–MKB VESZPRÉM KC 22–32 (13–18)
Balatonfüred, 1000 néző. V: Herceg, Wiedermann
VESZPRÉM: Fazekas –  IVÁNCSIK T. 5, Terzic 4 (2), LUSNYIKOV 1, LAPCSEVICS 2, SULIC 5, Iváncsik G. 6 (1). Cs: Vilovszki, Gulyás 1, Sesum 1, PÉREZ 4, Eklemovics 1, Vujin 2 (2). Vezetőedző: Mocsai Lajos
PLER: PAUL – Rév 3, BALOGH Zs. 5, Lékai 1, Lendvay 1, Pordán 1, Bakos Gy. 2. Cs: NOVÁK (kapus), KUPI 2, Korsós 2, Székely, Forgács 1, Munkácsi 3, Tóth J. 1. Vezetőedző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–1. 10. p.: 6–3. 15. p.: 8–5. 18. p.: 8–11. 23. p.: 9–15. 36. p.: 16–19. 45. p.: 21–22. 53. p.: 21–27. 57. p.: 22–30
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 8/5
PICK SZEGED–BALATONFÜREDI KSE  26–22 (14–9)
Balatonfüred, 1000 néző. V: Baranyi, Szloska
SZEGED: LISZKAI – Stranovsky 2, KRIVOKAPICS 5, Andjelkovics 2, Zubai, KATZIRZ 4, ZVIZELJ 12 (5). Cs: MARJANAC (kapus), Herbert 1, Vadkerti, Oszmajics, Lele, Nenadics, Simon. Edző: Dragan Djukics
BALATONFÜRED: SZABÓ  T. – Tombor 1 (1), BAKOS D. 5, SALAMON 3, Kovács Gy., SZŐLLŐSI B. 5, Pásztor 1. Cs: Szathmári (kapus), HEICZINGER 2, Németh L. 1, Horváth R., Kis Á., Lelkes 1, Frey J. 3 (1). Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/2