Veszprém kézilabda: Hiszünk a továbbjutásban, de hatgólos vereség után nehéz lesz

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Tagok - 380 fő
  • Képek - 213 db
  • Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata 33–27-es vereséget szenvedett a Barcelona otthonában a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, így nagyon nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt.

Az első támadás joga a Veszprémé volt a találkozón, de az akció eredménytelenül zárult, „cserébe" a Barcelona hetest harcolt ki, és be is lőtte azt Juanín García. Az MKB gyorsan megmutatta, mit nem (lenne) szabad tenni: labdavesztés után Tomás robogott, és ki is használta az előtte adódó ziccert (2–0). Az első veszprémi gólt Zsarko Sesum szerezte, majd rövid ápolásra szorult. Az egalizálásra sem kellett sokat várni, Terzic talált be, ezt a találatot viszont García „kontrázta meg" (3–2).

Vujin jó büntetőjére Nagy László válaszolt, majd megint megiramodott a Barcelona, és kettőre növelte az előnyét Nöddesbö révén (5–3). A Barcelona tartotta a kétgólos előnyt, majd García már harmadszor köszönt be egy gyors, szélre kijátszott akció után, így hárommal mentek a katalánok (7–4).

García újabb találatára Sulic felelt, a széleken pedig jól meg tudták bontani a katalánok a magyar védekezést – Tomás góljával 9–6 volt az állás. A veszprémiek részéről Gulyás zörgette meg a hálót, viszont a Barca kezdett idegesítően jól támadni – Mikkel Hansen is sikerrel fejezett be egy akciót. Szerencsére gyorsan jött a válasz, majd villámgyors veszprémi indítás után megint Gulyás Péter volt a főszereplő, és egy gólra felhozta az MKB-t! (10–9)

García hétméteresből növelte a Barcelona előnyét – nagyon biztosan lőttek a házigazdák, és Dejan Perics sem fogott sokat az első negyedórában. García megint gólt lőtt (nem „féltucat"-teljesítmény), eddig Perics sajnos mindössze két védésnél tartott... A spanyol együttes messze kitolt védekezését Pérez Carlos lőtte át (12–10), feltűnően kevés volt egyébként az eredményes átlövés. Uros Vilovszki egyre felhozta a Veszprémet, majd Perics hozzátette a magáét a csapat eredményességéhez egy védéssel, a lerohanást pedig Gulyás fejezte be – 12–12, szólt az "Építők! Építők!"

Lehetett volna 13–12 is, de Iváncsik Gergő ziccerét Saric hárította – így a tizenharmadikat a Barcelona szerezte meg Iker Romero révén. A 14. és a 15. gólt is, ezért aztán Mocsai Lajosnak időt kellett kérnie. 15/20 volt a Barcelona lövésmutatója ekkor – sokatmondó és egyáltalán nem jó adat a szempontunkból (a Veszprémnél ugyanez a mutató 12/24).

Perics a félidő végére belelendült, 16–13-nál viszont Vujin nagyon csúnyán elszúrt egy hetest, átemelési kísérletének esélye sem volt. Nagy luxus... A büntetés gól formájában rögtön jött, Vujin viszont javított, „kapussal együtt" lőtt gólt – a félidő vége előtt másfél perccel 17–14 volt az állás.

A félidő hajrájáig nem volt kiállítás, az első sajnos a magyar élcsapatnál: Lapcsevics kapott két perc kényszerpihenőt. Ehhez képest nem alakult rosszul a játékrész vége, Perics elkapta a fonalat, az utolsó szó pedig a pattintott lövést a hálóba küldő Terzic révén a veszprémieké volt – 17–15 volt a félidőben.

A második játékrész a magyar szurkolóktól jövő „Építők!, Építők!” kiáltással és magyar góllal kezdődött: Eklemovics lőtt közelről a Barcelona kapujába, ráadásul ez a gól emberhátrányban született, hiszen Lapcsevicset a szünet előtt kiküldték.

A gólunk után azonban alighogy kiegészültünk, Pérez Carlost már ki is küldték, és a hazaiak éltek az előny adta lehetőséggel, 20–16-ra elhúztak, majd miután letelt az emberhátrányunk a másik oldalon kiküldték a svéd Bjärsmirt, de a Barcelona hátrányból is betalált Garcia révén.

Ezután veszprémi oldalon Marko Vujin pillanatai következtek: a szerb átlövő kihagyott ugyan egy hétméterest, utána viszont két átlövése is a kapuban kötött ki. Ez azonban csak ahhoz volt elegendő, hogy ne alakuljon ki négy gólnál nagyobb különbség, ugyanis a másik oldalon Hansen állította kétszer is megoldhatatlan feladat elé a magyar bajnok védőfalát.

A játék képe a folytatásban sem változott, a Veszprém futott az eredmény után, a Barcelona pedig a mi kapunk felé futott: kilenc lerohanásból kilenc gólt szereztek a katalánok, Nöddesbo ziccere után már 26–20-ra vezettek.

Mocsai Lajos ekkor időt kért, de sajnos jelentős változást ez sem hozott. A Barcánál egyébként Nagy László a gólszerzésben nem annyira jeleskedett (végül négy találatig jutott), viszont több asszisztot is adott, így hasznos tagja volt csapatának.

Az 50. percben Korazilja tört meg egy hosszabb gól nélküli időszakot – a balszélső indításból szerezte a 22. veszprémi gólt, majd ő lőtte a huszonharmadikat is, miközben a katalánok már 29-nél jártak.

A hajrára pedig még inkább összesett a mieink játéka, míg Pérez a kapufát találta el, addig két gólt is kaptunk, így 31–23-as hátrányba kerültünk. A Barca vezére Garcia volt, aki 16 lövésből 13-szor talált a kapunkba.

Perics a  végén megfogott két hetest, és ez is hozzájárult, ahhoz, hogy a Veszprém két gólt le tudott faragni a hátrányából. A vége 33–27, a hatgólos hátrány soknak tűnik, de talán nem ledolgozhatatlan a jövő heti veszprémi visszavágón.