Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

MKB Veszprém KC - Pick Szeged 30:28 (12:14, 27:27)

MKB Veszprém KC: Peric - Gulyás, Sesum 8 (2), Sulic 1, Eklemovic 2, Terzic 1, Iváncsik G. 1. Csere: Fazekas, Vilovski, Iváncsik T. 4, Perez 8 (+1), Korazija 2 (+1), Lushnikov (+1), Lapcevic.

Pick Szeged: Marjanac - Stranovsky 5, Zubai, Katzirz 5, Herbert, Andjelkovic, Zvizej 6.Csere: Liszkai, Vadkerti 1, Krivokapic 9 (3+1), Nenadic 1.

Hétméteres: 6/2 ill. 6/3

Kiállítás: 18 perc ill. 12 perc

Teltház - sok veszprémi és egy szektornyi szegedi szurkoló - várta a pályára lépő csapatokat Balatonfüreden. A Szeged kezdte jobban a mérkőzést, Stranovsky és Katzirz gólerős játékával a 12. percben már 2:6-ra vezetett. Rákapcsolt az MKB, Perez és Sesum a hátára vette csapatát, a Veszprém a 22. percben utolérte ellenfelét (10:10). A játékrész végén a jobban hajrázó Szeged vonulhatott előnnyel az öltözőbe (12:14).

A második félidő elején négy gólra növelte előnyét a Pick (13:17), aztán újra Sesum és Perez percei következtek, a 43. percben újra döntetlen állást mutatott az eredményjelző (20:20). Minden labdáért, minden gólért hatalmas küzdelem folyt a pályán, 23:23 majd 25:25 volt az állás. Perez emberhátrányból lőtt góljával először vezetett az MKB Veszprém (26:25), majd újra átvette a vezetést a Szeged (27:26). Korazija egyenlített (27:27), Krivokapic kapufát lőtt, a Veszprém a hátralevő rövid idő alatt nem tudott találatot szerezni, így következtek a büntetők. A hetespárbaj:1. Krivokapic - belőtte Pericnek (27:28)2. Perez- belőtte Marjanacnak (28:28)3. Zvizej - Fazekas véd (28:28)4. Korazija belőtte Marjanacnak (29:28)5. Katzirz - Fazekas véd (29:28)6. Lushnikov – belőtte Marjanacnak (30:28)7. Nenadic - Fazekas véd (30:28) Összességében hatalmas küzdelemben, a küzdés minden erényét felmutató MKB Veszprém  a hetespárbajban Fazekas Nándor vezérletével győzött, ezzel a klub 19. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát!

Mocsai Lajos: „Csodálkozni fognak az olvasók, hogy ezt mondom, de ilyen mérkőzést vártam. Az első húsz percben azáltal, hogy kihagytuk a helyzeteinket és a hétmétereseinket, az ellenfelet hoztuk lendületbe, a másik dolog, amiben hibáztunk, hogy a nyitott védekezés ellen indokolatlanul sok volt a gyors befejezés. Sokkal türelmesebben kellett volna játszanunk. A második félidőben az a küzdelem, amit produkáltunk, elfogadható volt, problémát jelentett a kettes védő posztja. A problémát a végjátékra sikerült megoldani, ekkor a vezetést is sikerült átvennünk, a bírók a végét döntetlen körüli eredményre fújták. Örülök, hogy jól váltottunk kapust a heteseknél és Nándi segítségévek sikerült kiharcolnunk a győzelmet.”Képek a Kupadöntőről hamarosan!!