Veszprém kézilabda: Sima vereség Lengyelországtól

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az első mérkőzés horvátok elleni döntetlenje után (30–30) a magyar férfi kézilabda-válogatott Lengyelországtól vereséget szenvedett az ausztriai Interwetten-kupa második napján. A magyar csapat az első és az utolsó negyedórában nyújtott gyengébb teljesítményt, így hiába játszott elfogadhatóan a mérkőzés jelentős részében, 31–24-es sima vereséget szenvedett.

Magyarország ellenfele az Interwetten-kupa második napján Lengyelország volt, akik az első napon 32–26-ra győzték le a házigazda osztrákokat.
A lengyel válogatott kezdte jobban a mérkőzést, a magyar válogatott az első tíz percben csak két találatot szerzett, a lengyelek pedig szinte minden posztról betaláltak az első negyedórában, különösen Bartosz Jurecki volt tarthatatlan beállóban.

Csoknyai István 8–3-as hátránynál ki is kérte idejét. A tanácsok után Fazekas Nándor elkapta a fonalat, és a magyar csapat elkezdett zárkózni, Laluska Balázs harmadik góljával a mienk fel is zárkóztak 9–7-re.
A védekezés egyre jobban működött, és ennek következtében a gyors támadások végén „könnyű” gólokat lőhetett a csapat, így a félidő végén akár a vezetést átvehette volna, ám némiképp a 11–11-es szünetbeli döntetlen is a Csoknyai-csapat számára volt kedvező.
A második játékrész elején a magyar válogatott ismét „fáziskéséssel” kezdett, inkább a lengyelek irányították a játékot, Karol Bielecki nagyon jól lőtt, míg Maciek Tluczinsky biztosan értékesítette a heteseket (18–21).
A magyar csapatnak ismét volt egy jó periódusa, és úgy tűnt, hogy – akárcsak csütörtökön a horvátok ellen – jól zárkózik. Nagy László helyén a jobbátlövők jó teljesítményt nyújtottak Laluska Balázs és Krivokapics Milorad révén – volt, hogy három balkezessel játszott az együttes –, ám ennek ellenére az utolsó öt percre ismét tetemes előnyre tettek szert a fehér mezes lengyelek (28–22).
Negyvenöt perc után a magyar csapat „lefagyott”, és csak Zubai Szabolcs gólja törte meg a jeget, azonban mindez már késő volt. A lengyel keret némileg erősebbnek mutatkozott a magyarnál, és ez ki is jött a találkozó végére, Bogdan Wenta együttese 31–24–re győzött.

LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG  31–24 (11–11)
Bécsújhely, 900 néző. V: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
LENGYELORSZÁG: SZMAL – Kuchczynski, K.Lijewski 3, B. JURECKI 4, JASZKA 2, BIELECKI 6, THUCZYNSKI 7 (4), Csere: Wyszomirski (kapus), Jachlewski 2, M. Jurecki 1, Jurkiewicz 3, Miszka 1, Rosinski 2. Szövetségi kapitány: Bogdan Wenta
MAGYARORSZÁG: FAZEKAS – Gulyás 1, Gál 1, LALUSKA 5, llyés 3, Schuch, Törő 3. Csere: Mikler (kapus), Iváncsik T. 1, Putics 1, KRIVOKAPICS 5 (1), Nagy K. 1, Eklemovics, ZUBAI 3, Grebenár. Szövetségi kapitány: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 12. p.: 6--2. 14. p.: 8--3. 23. p.: 9--7. 28. p.: 10--10. 34. p.: 12--14. 39. p.: 17--15. 44. p.: 21--18. 51. p.: 23--22. 59. p.: 30--23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1
MESTERMÉRLEG
Bogdan Wenta: – Nagy iramú meccset játszottunk, és csak a végjátékban sikerült a magyarok fölé kerekednünk. Az egyéni teljesítmények alapján nem akarok senkit kiemelni, elfogadható, de még javítható volt a csapatjátékunk.
Csoknyai István: – Negyven percig jól küzdöttünk, egyenrangú ellenfelei voltunk a rettentően erős lengyeleknek. Két nap alatt két nehéz meccs, ez még sok a csapatomnak, amelyben ma sem az átlövők, sem a szélsők nem remekeltek. Csak Fazekassal vagyok elégedett.