Veszprém kézilabda: Értékes pont Franciország ellen, de így...

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Elképesztő izgalmak után szerzett pontot a magyar férfiválogatott az Európa-bajnokság nyitányán a franciák ellen, a mieink óriási harcra késztették az olimpiai és világbajnoki címvédőt és a hajrában még a győzelemre is volt esélyük.

A magyar szurkolók által keltett eksztatikus hangulatban kezdődött a meccs, Iváncsik Gergő parádés kínaiból lőtt góljával 3-2-re vezettünk. A franciák nyitott, 4-2-es védekezéssel indították a meccset, Bertrand Gille és Fernandez a szaggatott vonalon védekeztek. Remekül küzdött a magyar válogatott, bár az első tizenhárom percből hatot is emberhátrányban játszott, Schuchot kétszer is kiküldték a szerb játékvezetők. Ez megrogyasztotta a mieinket, 7-6-os vezetés után zsinórban háromszor talált be az olimpiai bajnok Fazekas kapujába, Karabaticot nem tudták tartani a mieink. A másik oldalon Krivokapics beállása után háromszor is beköszönt, de három gólra nőtt a franciák előnye, amikor a 21. percben Csoknyai István időt kért. A kiváló francia átlövőkön túl az ellenfél védekezését sem tudtuk szétszedni, nehezen került helyzetbe magyar játékos. A félidő hajrájában azonban jobban zárt a magyar védelem, Gál zsinórban háromszor mattolta Omeyert, így másfél perccel az első játékrész letelte előtt 15-15-re álltunk. Ezt követően Narcisse, majd Krivokapics is betalált, így szünetre döntetlennel mentek az együttesek.

Szünetben mindkét szélsőposzton cserélt a magyar kapitány, Törő pedig két gyors góllal mutatkozott be. A franciáknál irányító poszton Guillaume Gille, beállóban Sorhaindo kapott lehetőséget, utóbbi két gyors góljával a franciák átvették a vezetést. A mieink azonban nem hagyták magukat, negyedórával a vége előtt Krivokapics góljával nálunk volt az előny, a Fazekas helyére beálló Puljezevics pedig védéssel mutatkozott be, majd Katzirz is betalált, így 25-23-ra vezettünk, amihez Gulyás átlövésből, majd Katzirz betörésből még egy-egy gólt hozzá tudott lenni, így Claude Onesta kénytelen volt időt kérni az 52. percben.
Az utolsó öt perc 29-25-ös magyar vezetéssel kezdődött. Schuch megkapta harmadik két perces büntetését, majd Abalo használta ki az emberelőnyt, sajnos kétszer is, majd Fernandez is betalált, így 3-0-ra veszítettük el az emberelőnyt, így Csoknyai István 29-28-as magyar vezetésnél kért időt az 58. perc elején. Ilyés lövését nagy nehezen hárította Karaboué, Karabatic viszont egyenlített az ellentámadásból. Fél perccel a vége előtt nálunk volt a labda, Laluska kapufát lőtt, a visszapattnaó után azonban elvették tőlünk a labdát, de a franciák már csupán egy időn túli szabaddobást kaptak, amit blokkolt a magyar fal, így rendkívül értékes pontot szerzett a magyar válogatott az olimpiai és világbajnoki címvédő franciák ellen. Folytatás szerda este a spanyolok ellen.

Férfi Eb, D-csoport, 1. forduló:
FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 29-29 (16-16)
Bécsújhely, játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).

FRANCIAORSZÁG: Omeyer, Karaboué (kapusok), Abalo 6, Bosquet, Dinart, J. Fernandez 5, B. Gille 3, G. Gille, Guigou, Joli 1 (1), Junillon, Karabatic 6, Narcisse 5, Ostertag, Sorhaindo 2. Szövetségi kapitány: Claude Onesta.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Puljezevics (kapusok), Császár, Eklemovics, Gál 5, Gulyás 1, Ilyés 7, Iváncsik G. 3, Iváncsik T., Katzirz 2, Krivokapics 6, Laluska 2, Nagy K., Schuch, Törő 3. Szövetségi kapitány: Csoknyai István.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 0.

Csoknyai István szövetségi kapitány: – Egyáltalán nem voltam nyugodt a mérkőzés alatt, hiába látszott így. Azaz igazság, hogy meg kell tanulnunk még nyerni, ha kicsit taktikusabban játszunk, akkor két pontunk van, nem egy. Azonban nem vagyok elégedetlen, mert a meccs előtt elfogadtam volna a döntetlent is. Szurkolóink fantasztikusak voltak, ennek is köszönhetjük ezt a sikert, csak azt tudom mondani, hogy jöjjenek még, ha tudnak. Ma a franciáknak volt inkább veszíteni valójuk, nekünk ez az egy pont a holnap kap majd igazi értelmet. A fiúk egy órát most még örülhetnek, azt követően viszont már a spanyolokra kell koncentrálnunk. Kicsit tartok a holnapi meccstől, mert próbáltam pihentetni néhány játékost, de ez nem teljesen sikerült – mondta a Sport Tv-nek a magyar kapitány az összecsapást követően.

Claude Onesta, a francia válogatott szövetségi kapitánya: – Tudjuk, hogy sima meccset csak olyan csapattal játszhatunk, akik ellen már negyed óra után simán vezetünk. Most nem ez volt a helyzet. Sok helyzetet belelőttünk a kapusaikba, bizonytalanul védekeztünk. Úgy gondolom, hogy végül jól jöttünk ki belőle, mert a meccs képe alapján inkább vereséget érdemeltünk volna, mint döntetlent.

Ilyés Ferenc, a mérkőzés legeredményesebb magyar játékosa: – Nagy küzdelem volt ez a mérkőzés. Ennek az egy pontnak akkor lesz igazán értelme, ha győzünk a spanyolok ellen. A mai kézilabdában már gyakran csak az utolsó 5-10 percben dőlnek el a találkozók, ez is ilyen volt. A franciáknak nagyobb rutinjuk van ebben, hiszen a világ legjobb csapataiban edződnek hétről hétre, így a hajrá jobban sikerült nekik, ennek ellenére mi is jól bírtuk a mérkőzést.

Éles József, egykori veszprémi klasszis: - „Szenzációs meccset láthattunk! A magyar csapatban fantasztikus volt a két kapus teljesítménye, a védelem stabilan állt a lábán, támadásban pedig szervezettek voltunk. Nagyon együtt volt a csapat, látszott, hogy mindenki odatette magát, és egyáltalán nem feltett kézzel mentünk bele a mérkőzésbe, hanem nyerni is akartunk. Erre megvolt az esélyünk, de a hajrában rutinos ellenfelünk az emberelőnyben felvállalt, nyitott védekezésének köszönhetően három nullával fel tudott zárkózni, a végén aztán kiegyenlített. Mi viszont mintha elbátortalanodtunk volna, akkor már féltünk elvállalni a lövéseket, mert mi történik akkor, ha rontunk. Nagy esélyünk volt a győzelemre, amit elszalasztottunk. Így picit bosszúsak is lehetnénk, de mutassanak nekem akár egyetlen embert, aki a mérkőzés előtt látatlanban ne fogadta volna el a döntetlent a franciák ellen!"
„Többször beszéltem a napokban Fazekas Nándi barátommal, egyetlen alkalommal sem mulasztottam el megjegyezni, hogy a kapusok, illetve a kapusteljesítmények közötti különbségek döntik el a mérkőzések zömét. Ezúttal is igazolást nyert ez a tétel, hiszen Nándi, majd a második félidőben őt váltó Puljezevics is bravúrosan védett, miközben a túloldalon a világklasszis Thierry Omeyer tőle szokatlan módon a labdával alig találkozott. A visszafogott teljesítmény különben nagyjából igaz az egész francia csapatra, természetesen most saját magukhoz mérem őket. Még a Kabaratic, Abalo pároson érződött leginkább, hogy megharcol az eredményért. Nálunk viszont kivétel nélkül mindenki beállt a csatasorba. Eklemovics Nikola kereste egy kicsit önmagát, de esetében a kilogrammok közötti különbségnek döntő jelentősége volt, ebben jóval elmaradt a francia védőktől, nem is tudott kellően hatékony lenni a játéka."
„Nagyon jól jön majd a csoportban, vagy akár a folytatásban is ez a terven felül érkezett plusz pont, de azért még kell egy győzelem a biztos továbbjutáshoz, és ahhoz, hogy meg tudjuk lovagolni ezt a bravúrt. Remélem, nem emésztett fel túl sok energiát a játékosokban a mérkőzés, holnapra ugyanis regenerálódni kell. Viszont ezzel a játékkal, hozzáállással a spanyolok és a csehek ellen sem lehet sok gondunk. Persze, tudom: nincs két egyforma mérkőzés. Kezdésnek viszont remek volt. Talán jobb lett volna a csehekkel kezdeni, mert őket ezzel a játékkal legyőztük volna, ebben biztos vagyok. Utána nyugodtan játszhattuk volna le a másik két mérkőzésünket, de mindegy, a sorsolás ezt hozta. Nándival arról is beszéltem, hogy mindegyik Európa-bajnokságon van bombameglepetés, még célozgattunk is arra, a toronymagas favorit franciákat elkapni a nyitányon, az bizony ebbe a kategóriába tartozna. Nem sok kellett hozzá..."