Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Az első tíz percben felváltva estek a gólok, rendre a Barcelona vezetett, köszönhetően többek között annak is, hogy Renato Sulic az első hat percben két kétperces kiállítást szedett össze. Az MKB Kiegyenlített (6:6), majd Iváncsik Gergő góljával átvette a vezetést. Ezután a hazaiak védekezése összeállt, sok labdaszerzéssel sikerült könnyű gólokat szerezni. A 22. percben már ötgólos volt az előny, sőt két perc múlva Perez góljával sikerült ledolgozni a hatgólos különbséget (15:9). A félidő végén felzárkózott a Barca, de így is négygólos veszprémi előnyt mutatott az eredményjelző a szünetben (19:15).

A második játékrész két gyors MKB góllal kezdődött, majd a Barcelona fokozatosan átvette a játék irányítását és a 40. percben feljött két gólra (23:21). Védekezést váltott a Veszprém, megnyitott a falat, ennek köszönhetően újra négy góllal vezetett a hazai csapat (29:25). Sulic piros lapja megakadályozta, hogy a Veszprém ezt a védekezést tovább játssza és a végjátékban a Barca hosszabb kispadjának köszönhetően kiharcolta a győzelmet. A vége 33:34, ezzel az MKB nem jutott a Final Fourba.

MKB Veszprém KC - FC Barcelona Borges 33:34 (19:15)

Veszprém Aréna, 5.000 néző

MKB Veszprém KC: Peric - Iváncsik T. 2, Sulic, Lapcevic, Lushnikov, Terzic 2, Iváncsik G. 10 (5).

Csere: Fazekas, Vilovski 4, Gulyás 2, Sesum, Perez 5, Vujin 6.

FC Barcelona Borges: Saric - Tomas 11, Nagy 4, Sarmiento 1, Noddesbo 2, Hansen 2, Garcia 8 (4).

Csere: Barrufet, Garabaya 1, Romero 1, Jernemyr, Rutenka 4, Boldsen, Igropulo.

Hétméteres: 5/5 ill. 6/4

Kiállítás: 6 perc ill. 6 perc

Mocsai Lajos: Gratulálok az ellenfélnek a FInal Fourba jutáshoz, megérdemelten jutottak tovább. A kollégám irigylésre méltó keretből válogathat. A mi keretünk szűkebb, Marko sérülése miatt tulajdonképpen balkezes lövő nélkül jutottunk a legjobb nyolc közé. A csapat szakmailag kitűnően felkészült a mérkőzésre, sikerült több alkalommal is hat góllal elhúznunk. Büszke vagyok a csapatomra és a játékosaimra, mert olyan mérkőzéseket játszottak, amelyek értékesek voltak. A végjátékban a Barcelona a minőségi cseréivel, azonos értékű játékosaival győzött. Sulic kiállítása meghatározó volt, nélküle nem tudtuk tovább játszani a 3-2-1-es hatékonynak minősülő védekezésünket. Az alapcélkitűzést teljesítettük, a nagy álom sajnos még nem teljesült.

Iváncsik Gergő: Óriásit küzdöttünk, óriásit játszottunk velük. Tudtuk, hogy sokkal jobban tudunk játszani, mint kint, ezt be is bizonyítottuk. Voltak reményt keltő momentumaink, de a végére sajnos elfáradt a csapat.