Veszprém kézilabda: Pompás és Fontos Győzelem Szegeden

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Kialvó fényekkel, rengeteg kiállítással és óriási izgalmakkal tarkított remek meccsen a végére elfáradt a Szeged, Fazekas pedig pár másodperccel a vége előtt hárította az egyébként hihetetlenül eredményesen kézilabdázó, 13 találatig jutó Zvizej büntetőjét, így egy góllal idegenben is győzni tudott a Veszprém. A bakonyiak már 2-0-ra vezetnek a bajnoki döntőben, így hazai pályán már május 23-án aranyérmesek lehetnek.

A Szeged közelmúltban elhunyt korábbi edzőjére, Zoran Kurtesre emlékeztek a szegedi csarnokban a mérkőzés előtt. Három-három Perics- és Marjanac-védéssel kezdődött a bajnoki döntő második mérkőzése, majd az első gólt megelőzően részben kialudtak a fények, így pár perc szünet következett, a Veszprém pedig csupán a 6. percben szerezte első gólját. Ezt követően 6-3-ra elhúzott a Szeged, de a Veszprém egyenlített, majd 7-7-es állást követően hármas(!) emberhátrányba került, de több kétperces büntetést kapott a Szeged is, a Kékes-testvérek mindenáron próbálták sportszerű keretek között tartani a találkozót. Eközben Perics ötven százaléknál is nagyobb hatékonysággal védett az első húsz percben, de kollégájához hasonlóan remekelt a finálé első meccsén halvány teljesítményt nyújtó szegedi Marjanac is, így egyik csapat sem tudott komoly előnyhöz jutni az első harminc perc után, bár Zvizej szórta a gólokat.
Szünet után felváltva estek a gólok. Hatalmas iramú, élvezetes meccset játszott a két csapat, igaz, sok hibával. A Szeged szinte végig nyitott védekezéssel játszott, ami persze fizikailag igen megterhelte a hazaiakat, de sokáig elbírták a nyomást. Terzics a 43. percben megkapta harmadik kétperces büntetését, így már nem térhetett vissza. A félidő közepén a Szeged kettős emberelőnybe került 23-22-es vezetésénél, Zvizej 11. góljával pedig két gólosra nőtt a Csongrád megyeiek előnye, majd rontott veszprémi lövéseket követően Stranovsky első gólját szerezte meg. Fantasztikusan küzdött a Szeged, de kérdéses volt, meddig bírja erővel.  29-25 után Mocsai Lajos időt kért, Iváncsik Gergő és Sulics góljaival zárkózott a Veszprém. A hajrában lassította a játékot a hazai együttes, feltehetőleg elfáradt, így az 57. percben Sulics találatával 30-30 lett az állás, amikor Dragan Djukics is időt kért, hiszen négy gólos előnyről egyenlített a vendégcsapat.

Az 57. percben 30-30-nál Iváncsik Gergő gólt lőtt, majd Nenadics egyenlített. Passzív játéknál Gulyás szerzett előnyt a Veszprémnek, de rosszul cserélt a vendégcsapat, így Lusnyikov az utolsó percben két percet kapott, majd piros lapot, miután ez volt a harmadik büntetése. Húsz másodperccel a vége előtt büntetőhöz jutt a Szeged, de Zvizej hétméteresét Fazekas hárította, így a kapus bravúrjával megnyerte a fantasztikus meccset a Veszprém, és már 2-0-ra vezet a három győzelemig tartó bajnoki fináléban, azaz május 23-án hazai pályán bajnok lehet.

PICK SZEGED - MKB VESZPRÉM   31-32  (13-14)
Szeged, játékvezetők: Kékes Cs., Kékes P.

SZEGED: Liszkai, Marjanac (kapusok), Andjelkovics 2, Herbert, Katzirz 3, Lele, Nenadics 9, Oszmajics, Simon, Stranovsky 1, Vadkerti, Vancsics, Zubai 3, Zvizej 13 (2). Edző: Dragan Djukics.

VESZPRÉM: Perics, Fazekas (kapusok), Eklemovics, Gulyás 4, Iváncsik G. 7 (4), Iváncsik T., Lapcsevics, Lusnyikov, Pérez 7, Sesum 1, Sulics 6, Terzics 1, Vilovszki, Vujin 6. Edző: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 12, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4.