Veszprém kézilabda: Remek Győzelem Sesum vezetésével

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém hazai pályán 31–26-ra legyőzte a Chambéryt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában. A bakonyi együttes már az első félidőben magabiztos, hatgólos előnyre tett szert, és ugyan a második félidő elején kiengedett néhány percre, ez sem volt akadálya annak, hogy sima győzelmet arasson és így továbbra is harcban legyen a csoportelsőségért.

A második félidő 14. percében Császár Gábor már-már menetrendszerű találatával három gólra zárkózott fel a francia csapat, sőt a következő támadásnál – Jevgenyij Lusnyikov kiállítása után – Guillaume Joli találatával már csak kettő volt a bakonyiak előnye: a franciák ismét nyílttá tették a mérkőzést (23–21).

Pedig nem így indult a találkozó… A Veszprém már az első percekben jelentős előnyre tett szert. Amikor Császár először betalált, már 3–0-ra vezetett a hazai csapat, és a folytatásban sem tudta lassítani a Chambéry az Iváncsik testvérek révén gyorsvonatként közlekedő bakonyi expresszt.

Ezúttal Carlos Pérez is hamar lehetőséget kapott Mocsai Lajostól, és rögvest meg is köszönte a lehetőséget két gyors góllal, a többiek megirigyelhették a duplát, tudniillik Császár és Renato Sulic is gyors egymásutánban talált be kétszer.

A félidő végére Zsarko Sesum is nagyon belelendült, az ő és Dejan Perics vezetésével pedig a Veszprém percről percre lépett el ellenfelétől, 16–8 is volt a javára, de szünetben is magabiztos különbséggel vezetett a Mocsai-csapat (19–13).

Ehhez képest – mint fentebb már írtuk – a második félidő derekán már csak két gól volt a kék mezes bakonyiak előnye, a Chambéry ugyanis rendre megtalálta a réseket a falon, Laurent Busselier sorra értékesítette a büntetőket, Császár ellen pedig továbbra is tehetetlenek voltak Lusnyikovék.

Ekkor azonban ismét megrázta magát a Veszprém, és gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét. A Fazekas Nándor helyére visszaálló Perics kapuját hetesből sem tudták bevenni a vendégek, Sesum és Pérez pedig ismét remek megvillanásokat produkált támadásban, és 23–21 után hat gólt szerzett zsinórban a magyar bajnok.

Innét pedig már nem volt visszaút a Chambéry számára, az MKB megnehezítette ugyan a saját dolgát, ám megérdemelt, 31–26-os győzelmet aratott, és továbbra is harcban van a csoportelsőségért.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, B-CSOPORT, 7. FORDULÓ

MKB VESZPRÉM KC–CHAMBÉRY

31–26 (19–13)

Veszprém Aréna, 5000 néző. V: Leandersson, Lindroos (finnek)
VESZPRÉM: PERICS – IVÁNCSIK T. 3, Sulic 2, Lapcsevics, LUSNYIKOV, TERZIC 3, IVÁNCSIK G. 4 (1). Csere: Fazekas (kapus), SESUM 8, Eklemovics 2, Pérez 5, Gulyás 3, Korazija 1,  Vilovszki. Edző: Mocsai Lajos
CHAMBÉRY: Dumoulin – Massot 1, Barachet 2, NOCAR 2, DETREZ 4, CSÁSZÁR 7, BUSSELIER 4 (3). Csere: Robin (kapus), Gille 1, Joli 2, Palma, Mayayo 2, Paty 1, Paturel. Edző: Philippe Gardent
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 7. p.: 6–2. 18. p.: 13–7. 26. p.: 17–9. 36. p.: 19–16. 45. p.: 23–21. 57. p.: 31–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4
MESTERMÉRLEG
MOCSAI LAJOS, a Veszprém edzője: – Csak a második félidő elején volt egy kis megtorpanásunk, különben végig uraltuk a sakkpartihoz hasonló meccset. Több változtatásra kellett válaszolnunk, és így kellett tennie kollégámnak is. Dejan Perics vezérletével balkezes átlövő nélkül is euforikus hangulatban játszottunk. Sikerültek a gyors indításaink. Jó úton járunk.
PHILIPPE GARDENT, a Chambéry edzője: – Sajnos csak felvillanásaink voltak, mert nálunk csupán Császár Gábor játszott BL-színvonalon, míg a Veszprémben többen is, főleg Perics kapus, Zsarko Sesum, a végén pedig Pérez Carlos is. Nálunk sem a szélsők, sem az átlövők nem tudtak felnőni a mérkőzés iramához, amit végig a Veszprém diktált.