Veszprém kézilabda: Győzelem és Csoportelsőség Peric nélkül

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém kézilabdacsapata hazai pályán 30–25-re legyőzte a szlovén Gorenje Velenjét, és sorozatban nyolcadik BL-győzelmével – az utolsó forduló eredményeitől függetlenül – biztosította az első helyét a csoportban.

nagy csoportrivális, a Rhein-Nechar Löwen elleni múlt heti sikerével az MKB Veszprém egy győzelemre került attól, hogy megnyerje szextettjét, és az utolsó csoportmérkőzésén, a Vive Kielce otthonában tét nélkül léphessen pályára.
Az első félidőben ennek megfelelően diktálta az iramot Mocsai Lajos együttese: a szlovén ellenfél csak 3–3-ig tudta tartani a lépést a bakonyiakkal. Eklemovics Nikola – akárcsak a múlt héten – nemcsak remekül irányított és összeszedte a csapatot, de a góllövésben is jeleskedett.
A szélsők mellett a beállós Renato Sulicot is többször megtalálták a veszprémiek, ő pedig meghálálta a kapott labdákat. Negyedóra elteltével már megnyugtató volt a hazaiak előnye (10–5), ezt követően viszont visszaestek Mocsai Lajos tanítványai, a Velenje pedig kihasználva a megtorpanást felzárkózott (11–10). Kellett ehhez, hogy a kiemelkedően játszó Ivan Cupic mellé csapattársai is felzárkóztak.
A félidő hajrájára Mocsai Lajos frissített csapatán, érkezett Pérez Carlos és Gulyás Péter is, az Iváncsik testvérek vezetésével pedig pillanatok alatt ismét megnyugtató lett az előny a szünetre (15–11).
A fordulást követően megsokasodtak a kiállítások, ám a Velenje előnyben sem tudott feljebb zárkózni, így állandósult az öt-hat gólos különbség a két csapat között. Pérez a félidő közepén nagyon elkapta a fonalat, gyakorlatilag sehogy sem tudta megfogni őt a sárgamezes vendég együttes, az átlövő pedig negyedóra alatt meg sem állt öt gólig.
Néhány fegyelmezetlenség következtében az utolsó percekben kétszer is emberfölénybe került a Velenje, így nem nőtt tovább a különbség, a Velenje „kozmetikázni” tudott az eredményen, a pontszerzésre azonban nem volt esélye, a vége 30–25 lett.
Az MKB Veszprém sorozatban nyolcadik BL-győzelmével már biztosan csoportelsőként végez a hatos fogatban, azaz tét nélküli mérkőzésen lép majd pályára a Kielce otthonában, míg a Velenje a francia Chambéryvel vív ki-ki mérkőzést hazai pályán az utolsó fordulóban.

MKB VESZPRÉM–GORENJE VELENJE

30–25 (15–11)

Veszprém Aréna, 5014 néző. Vezette: Opava, Valek (csehek)
MKB VESZPRÉM: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 3, Sesum 3, EKLEMOVICS 6, Sulic 2, Terzics 2, IVÁNCSIK G. 5 (3). Csere: Andorka (kapus), Gulyás 2, Lapcsevics, LUSNYIKOV, PÉREZ 6, Vilovszki, Korazija 1. Edző: Mocsai Lajos
VELENJE: GAJICS – CUPIC 5, Natek 4, SIMICS 4, Bajram, Zvizej 2, Bezják 3.
Csere: Skok (kapus), Cehte, Harmandics 1, Stefanics, Rnic 2 (1), Golcar 3, Nosan 1. Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 7. p.: 5–3. 17. p.: 10–15. 23. p.: 10–9. 27. p.: 13–10. 36. p.: 17–12. 44. p.: 20–17. 52. p.: 28–19. 58. p.: 29–21
Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1