Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Háromnegyed óráig remekül helytállt a magyar válogatott Norvégia ellen, de az utolsó tizenöt percre tanácstalanná váltak a mieink, így hat gólos vereséget szenvedett az együttes, és a középdöntőbe jutáshoz pontot kell szereznie Japán ellen.

Magyar góllal kezdődött a meccs, de hamar fordítottak a norvégok, mivel elszórtuk a labdákat, így Herr védéseinek köszönhettük, hogy nem lett öt perc után már négy-öt gól a különbség. Ezt követően azonban összeállt a magyar csapat védekezése, így negyedóra múltán 5-5 volt az állás, Herr tovább remekelt, így a vezetést is átvettük Tomori góljával, majd a frissen beálló Kovacsics is betalált. Egy perc alatt fordított az ellenfél, így a 24. percben Mátéfi Eszter időt kért. Szünet előtt egyenlítettünk, így 10-10-nél Thorir Hergeirsson is letette a T-betűt a zsűriasztalnál. Szünetig már nem szerzett előnyt egyik csapat sem, hiszen pár másodperccel a dudaszó előtt Juhász egyenlített.

Jól kezdtük a második félidőt is, Zácsik emberhátrányban is betalált. A norvégok kétszer is kétgólos hátrányból egyenlítettek, majd fordítottak, mivel a beálló Lökét nem tudtuk tartani. Herr egyre-másra mutatta be a védéseket, de támadásban megtorpant a magyar csapat, így a hajrá három gólos norvég vezetéssel kezdődött, Mátéfi Eszter pedig 22-18-as állásnál kért időt az 52. percben. Sajnos hiába, mert elszállt a magyar játékosok önbizalma támadásban, így nem tudtunk gólt szerezni hosszú ideig, így végül hat gólos vereséget szenvedtünk. A magyar csapatnak a középdöntőbe jutáshoz csütörtökön pontot kell szereznie Japán ellen.

Női vb-csoportmérkőzés, C-csoport, 4. forduló, Suzhou:

MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 19-25 (11-11)
Játékvezetők: Licis, Stolarovs (lettek).

MAGYARORSZÁG: Herr O., Triffa (kapusok), Bódi 1, Bulath 3, Juhász 2, Kovacsics 2, Orbán A., Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 2 (1), Tomori 2, Tóth K. 2, Tóth T., Vérten 3, Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

NORVÉGIA: Grimsbö, Lunde-Haraldsen (kapusok), Alstad 2 (2), Breivang 1, Edin 2, Frafjord 2, Herrem 2, Johansen 1, Larsen, Löke 5, Lunde-Borgersen 1, Nöstvold 1, Riegelhuth 6 (3), Stange, Urne. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirrson.

Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/5.