Veszprém kézilabda: Újabb győzelem a Bosna ellen

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém egy héttel a hazai nagy különbségű győzelmét követően (35–18) idegenben is magabiztosan győzte le a Bosna Sarajevót. A bakonyiaknak különösen a védekezése volt dicsérhető, ennek köszönhetően már szünetben 13–7-re vezetett Mocsai Lajos együttese, és végül 24–20-ra győzött.

Az biztosnak tűnt már a mérkőzés előtt is: ha Mocsai Lajos csapata hozza azt, amit tud, akkor nem lehet különösebb problémája még idegenben sem.
Ennek megfelelően nem vette félvállról az összecsapást a magyar bajnok, a jobbszélen kiváló teljesítményt nyújtó Gulyás Péter találatával már az 5. percben 4–1-re vezettek, a vendégek, akik különösen ügyelt eka védekezésére, így folyamatosan húztak el az ellenféltől.
A labdalopások utáni gyors indulásokat követően Irfan Smajlagic, a Bosna vezetőedzője hamar megelégelte együttese hátsó alakzatának teljesítményét, és kapuscserével igyekezett javítani az összképen (3–6).
A túloldalon Dejan Perics ellenben együttese egyik legjobbja volt, a Bosna átlövőit teljesen elbizonytalanította a szerb kapuvédő, így az első félidő végén még több technikai hiba is jellemezte a szarajevóiak játékát.
Az MKB ugyan támadásban nem nyújtott annyira kiemelkedőt, mint Veszprémben, de így sem érhette szó a ház elejét, szünetben már 13–7-re vezettek Iváncsik Gergőék.
Renato Sulic szemtelen, „láb alatti” gólja után már fölényes volt a bakonyiak fölénye (11–19), ezt követően viszont feljebb tornázta magát a Szarajevó, s Damir Doborac vezetésével öt gólra megközelítették Iváncsikékat (17–22).

A hajrában még ledolgozott egy gólt a hátrányából a hazai együttes, így a Veszprém sorozatban ötödik megnyert BL-meccsén „csak” 24–20-ra nyert – a szorosnak tűnő eredmény ellenére magabiztosan.

B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
HC BOSNA BH GAS–MKB VESZPRÉM KC 20–24 (7–13)
Szarajevó, 150 néző. V: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
BOSNA: Grabovac – Melic, Banic 2, DOBORAC 9 (1), Pucelj, BOZOLJAC 3, Kapisoda 2. Cs: UVODIC, Efendic (kapusok), Nekic 1, Medijic 1, Veselinov, Ovcina 2, Vrazalic. Edző: Irfan Smajlagic
VESZPRÉM: PERICS – GULYÁS P. 5, Vilovszki, Terzics 2 (1), Luzsnyikov 1, Sulic 2, IVÁNCSIK G. 6 (3). Cs: Eklemovics 3, SESUM 3, Pérez, Lapcsevics, Iváncsik T. 2. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–5. 11. p.: 3–8. 26. p.: 6–12. 39. p.: 8–17. 46. p.: 14–20. 55. p.: 17–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4