Veszprém kézilabda: Tunézia kipipálva az első VB meccsen

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A szünetben 15–11-re vezető Mátéfi-csapat végül 33–25-re múlta felül riválisát. Tóth Tímea góljával kezdődött a világbajnokság a magyar válogatott számára, az első tíz perc mégsem úgy alakult a mieink számára, ahogy várni lehetett. Sok volt az eladott labda, Tomori Zsuzsanna nem találta a kapus melletti rést, míg a tunéziaiak talán meglepték a Mátéfi-csapatot gyors rohanáson alapuló taktikájukkal.
Tóth Tímea nagy ütést kapott az arcára, ezért le kellett cserélni, Bulath Anita góljaival tartotta magát így a csapat. Herr Orsolya hiába fogott labdákat, együttesünk a 10. percig hátrányban volt.
Kapusunk a folytatásban is sokszor találkozott a labdával, és állandósult a magyar fölény, bár támadásban továbbra is sok volt a hiba, az afrikaiak többször tudták harcosságukkal megszerezni a labdát. Zácsik Szandra beállása után a gólja mellett hetest is kiharcolt és gólpasszt adott. Beállóban egyébként az egyaránt vb-újonc Szabó Valéria és Tóth Katalin is eredményes volt (10–8).

A félidő utolsó percei némileg szerencsés módon a mieink számára alakultak jobban, Orbán Adrienn fontos labdaszerzés után állította meg a piros mezesek felzárkózását, a lefújás előtt pedig Szucsánszki Zita találatával lett megnyugtató az előny (15–11).
Fordulás után a játékvezetők egyre többet fegyelmeztek, így előbb a magyar csapat, majd ellenfele került emberfórba. Vérten Orsolya góljai után mindazonáltal már megnyugtató volt az előny (20–14), és Tóth Tímea újbóli pályára lépése is lendített a magyarok játékán – az átlövő pillanatok alatt a mezőny legeredményesebb játékosa lett.
A második félidő közepén szinte állandó volt a „játék képe”: Herr-védés után Tóth-lövés (és általában gól) jellemezte a mérkőzést. Ekkor már a tunéziaiak legjobbja, Muna Sebbah is ritkábban hozta zavarba a Mátéfi-csapatot.
A hajrában Tomori Zsuzsa is megszerezte az első találatát, beállt a kapuba Pastrovics Melinda, illetve a bal szélre Juhász Gabriella – utóbbi gólt is lőtt –, azaz a nevezettek közül mindenki játéklehetőséget kapott. A magyar csapat folyamatosan javuló játékkal és 33–25-ös győzelemmel tudta le az első mérkőzését a vb-n. Folytatás Chile ellen.

MAGYARORSZÁG–TUNÉZIA 33–25
Szucsou, 500 néző. Vezette: Brunovksy, Canda (szlovákok)
MAGYARORSZÁG: Herr O., Pastrovics (kapusok) – Tóth T. 9 (2), Bulath, Vérten 5-5, Bódi 3, Juhász, Orbán, Tóth K., Zácsik 2-2, Szucsánszki, Szabó V., Tomori 1-1, Szekeres. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
TUNÉZIA: Ben Szlama, W. Serif (kapusok) – Huildi 8, Sebbah 6, Abdelhak, Ben Seik 3-3, Mszaad,  Dali 2-2, Elgaui 1, Daula, Kilani. Szövetségi kapitány: Fathi Serif
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Kiállítások: 14 perc, ill. 14 perc