Veszprém kézilabda: Öt percig tartott e meccs

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Öt perc alatt eldöntöttem a Bajnokok_ligája 5. fordulójának mérkőzését az MKB Veszpreém együttese. Hiszen ekkor 5-0 arányú veszprémi vezetésnél a vendégek szakvezetője időt kért, amivel semmire nem ment, hiszen az MKB tökéletesen kézilabdázott az egész mérkőzésen.

Osztálynyi különbség volt ugyanis a két csapat között a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésén. A félidőben már 22–7-re vezetett az MKB. A veszprémiek látványosabbnál látványosabb gólokat lőttek. Gyakorlatilag minden második góljuk lefordulás után született, minden „egyedik" pedig igazságosan eloszlott a kijátszott ziccerek és a remek átlövések között.

A magyar csapat az első játékrészben kilencszer lopott labdát, míg az ellenfél mindössze egyszer.

Szegény Szarajevó-játékosok, ha esetleg eljutottak kapuralövésig, akkor általában Dejan Perics állta a labda útját. Az előző fordulóban a Velenje otthonában időntúli hetest hárító, s ezzel az MKB-t győzelemhez segítő kapus az első félidőben 63.2 százalékkal védett. Csak érdekességképpen: a másik oldal ezen statisztikája 15.4 volt.

A második félidőre aztán teljesen visszavett a Veszprém, a Bosna pedig azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a második félidőt ne bukja el. Végül a minimális célt sem teljesítette a vendégcsapat, az MKB győzelme pedig egy percig sem forgott veszélyben.

Győzelmének köszönhetően a Veszprém öt mérkőzés után – akárcsak a Löwen – nyolc ponttal áll, s vezeti csoportját.

BAJNOKOK LIGÁJA
 B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–BOSNA SZARAJEVO (BOSNYÁK) 35–18 (22–7)
Veszprém, 5000 néző. V: Hascik, Otapka (szlovákok)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–0. 19. p.: 17–4. 42. p.: 29–11. 52. p.: 31–16
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Veszprém: PERICS – IVÁNCSIK T. 4, SESUM 5, SULIC 7, Eklemovics 3, Terzic 1, IVÁNCSIK 4, Csere: FAZEKAS (kapus), Vilovszki 2, GULYÁS 4, Pérez, KORAZIJA 4, Mirkovics 1
Szarajevó: Uvodic – Vrazalic 2, Banic 2, DOBORAC 4, Medjic 2, Bozoljac 1, Kapiszoda 1, Csere: Grahovac, Efendic (kapusok), Pucelj 1, Ovcina 2, Veselinov, Nekic, Melic 3
MESTERMÉRLEG
MOCSAI LAJOS, a Veszprém edzője: A sérülések dacára nagyszerűen játszottunk, ismét megmutattuk, erős a morál a csapatban. A mai este a boldogságé, hétfőtől folytatjuk a kemény munkát.
IRFAN SMAJLAGIC, a Bosna edzője: Nagyon dühös vagyok, s nem akarok beszélni csapatom gyenge játékáról. Ennél többet tud együttesem, de a Veszprémmel nem tudta tartani a lépést.