Veszprém kézilabda: Nem Sikerült a Győrnek a BL Győzelem

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A Győri Audi ETO KC a dán Viborg ellen bravúrt elérve 26–24-re győzött idegenben a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén Dániában, így bizakodva várhatta a Veszprémben rendezett visszavágót, amelyen öt és fél ezer fanatikus szurkoló segítette őket a hőn áhított siker reményében. Az első félidő a dánok szája íze szerint alakult, 14–10-es előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok, így összesítésben is átvették a vezetést a vendégek. A második félidőben, két perccel a vége előtt 25–23-as dán vezetésnél idegenben szerzett több góllal a Győr kezében volt a BL-trófea, ezután azonban a Viborg megszerezte a számunkra mindent eldöntő találatot. Ha csak néhány kihagyott büntető bement volna… De, mint tudjuk, a sportban nincs értelme a feltételes módnak. A Győr így is minden dicséretet megérdemel az egész idénybeli teljesítményéért, és jövőre, megerősödve, s tanulva a hibákból, ismét megpróbálhat felülni Európa trónjára.
Idegesen kezdték a csapatok a találkozót, Herr Anita hagyta ki a győriek első hétméteresét, de Vérten Orsolya megszerezte a vezetést egy labdaszerzést követően. Ezután fordítottak a dánok, majd Hornyák Ágnes egalizált szintén lerohanásból.
Ezután fej fej mellett haladtak a csapatok, a dánok szerezték meg a legtöbbször a vezetést, de több góllal nem tudtak ellépni tőlünk. Sok volt az elhibázott kihagyott helyzet a Győrnél (újabb kihagyott hetes), de Pálinger is védett hétméterest. Emberelőnyben sem tudott ellépni a Viborg.
Újabb létszám hátránynál ledolgozta előnyét a Viborg (4–6), majd Vérten szépített. Kovacsics Anikó ismét bátor játékkal okozott gondot a dán védőfalnak, míg Pálinger megtartotta kiváló formáját.

Látszott, komolyan gondolta Jakob Vestergaard, hogy Veszprémben is kiharcolhatják az elsőséget, ugyanis átvették összesítésben a vezetést (5–9), Grit Jurack is megszerezte első átlövésgólját. A dánok több könnyű találatot is lőhettek indításból. A hetesekkel továbbra is hadilábon álltunk, hármat nem tudtunk értékesíteni.

El kell ismerni, Katrine Lunde is remek formában védett a dánoknál, de mi sem lőttünk jól távolról. Nálunk Pálingert Herr Orsolya váltotta a félidő utolsó öt percére. Közben Herr Anita és Kovacsics révén végre bedobtunk két büntetőt is.

Közelebb azonban nem tudtunk kerülni a Viborghoz, 14–10-es dán előny volt a szünetben. Nálunk Pálingeren kívül egyelőre csak Kovacsics és Vérten játszott átlagon felül, míg a vendégeknél Mikkelsen hat, Skov pedig négy gólig jutott az első félidőben. Javulni kellett tehát támadásban.

A második félidő elején sem tudtunk közelebb kerülni, a góljainkra mindig volt válasza a Viborgnak. Sőt 18–12-nél már hattal mentek a vendégek. Felderengni látszott a tavalyi Zvenyigorod elleni rossz emlékű BL-elődöntő-visszavágó, amikor szintén idegenben szerzett előnyről rontotta el a második mérkőzést a Győr.

Egyébként visszaállt Pálinger a második félidőre, de ő sem tudta megállítani a száguldó dánokat. 21–14-nél már hét góllal ment a Viborg, és nem volt világos, ki lenne az a vezéregyéniség, aki hátára venné a csapatot.

Az eredmény alakulásából már látszott, legalább mínusz egyre kellene visszajönnie a Győrnek. Kettős emberelőnyben visszahoztuk a félidei különbséget, majd feljöttünk három gólra is. Ezután Hornyák harmadik kiállítása törte meg a lendületünket, újra néggyel mentek a dánok.

Reklamálásért Konkoly Csaba kapott két percet, ami szomorúbb, hogy Kristine Lunde betörésből rögtön büntetett. Így ötgólosra nőtt a dán előny, majd Althaus is a lelátóra kényszerült. Kovacsics értékesített egy hetest, aztán Mravíková ziccert hibázott.

De a dánok is több helyzetet kihasználatlanul hagytak, majd Herr Anita két büntetőjével feljöttünk 25–23-ra, ezzel pedig BL-győztesnek számított a Győr. Dán időkérés után Nielsen szerzett gólt, az utolsó percen belül azonban büntetőhöz jutottunk. Herr Anita kihagyta a hosszabbítást érő hétméterest. Passzív játék miatt elvették tíz másodperccel a vége előtt a vendégektől a labdát, a mi erőnkből már csak egy időn túli szabaddobásra futotta.

Ha csak egy néhány kihagyott büntető bement volna... De, mint tudjuk, a sportban nincs értelme a feltételes módnak. A Győr így is minden dicséretet megérdemel az egész idénybeli teljesítményéért, és jövőre, megerősödve, s tanulva a hibákból, ismét megpróbálhat felülni Európa trónjára. Mégis van azonban magyar BL-győztes, ugyanis Kovacsicz Mónika a Viborg tagjaként felállhatott a dobogó tetejére.