Veszprém kézilabda: Négygólos Előny a Constanta Otthonában

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében az MKB Veszprém Buzauban lépett pályára a román Constanta ellen. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a szünetre mégis az MKB mehetett háromgólos előnnyel (9–12). A folytatásban sem szakadt le a Constanta, de a vezetést egyszer sem tudta átvenni. A hajrát jobban bírta a Veszprém, amely négygólos előnyből várhatja a visszavágót.

A veszprémiek szombaton érkeztek meg Bukarestbe, és délután megkoszorúzták tavaly meggyilkolt társuk, Marian Cozma sírját. Ezután kétórás buszozás következett Buzauba, a kezdődő meccs helyszínére, ahol délután átmozgató edzést tartottak. A találkozó kezdődobását a játékos édesapja, Petre Cozma végezte el, hozzá csatlakozott a két együttes csapatkapitánya, Dejan Perics és Laurentiu Toma.

Mocsai Lajos edző gárdájában újra szerepelhetett a sérülés után visszatérő Marko Vujin, aki a kispadon ülte végig a találkozót, így az utóbbi időhöz hasonlóan a Terzic, Eklemovics, Sesum belső felállással kezdtünk.

Az első két gólt az Iváncsik testvérek szerezték gyors indításból, a Constanta 3–3-nál érte utol a Veszprémet. Az már az első percekben látszódott, hogy a románok nem adják könnyen magukat, és a felállt falukkal bizony meg tudták nehezíteni a mieink dolgát.

Az első félidőben a Veszprém vezetett, többnyire egy-két góllal, a hazaiaknak folyamatosan rohanniuk kellett az eredmény után. Perics ezúttal kevesebb lövést fogott, mint azt tőle megszokhattuk, a legtöbbször Csepreghi és Toma terhelte meg a hálóját. Utóbbit azonban ápolni kellett a félidő közepén, ezért a kispadra kényszerült. A Constanta magyar válogatott játékosa, Schuch Timuzsin főként védekezésben kapott lehetőséget.

A 23. percben először vezetett három góllal a Veszprém, Zoran Kurtes, a románok mestere időt is kért. Az utolsó tíz percre nálunk beállt Pérez, a különbséget pedig megtartottuk a szünetre (9–12).

A második játékrészben rengeteg kiállítás tördelte a játékot, szinte nem volt olyan periódus, amikor egyenlő létszámban játszhattak volna a felek. A Veszprém továbbra sem találta a románok felállt védekezése ellen a megoldást, ellenfelünk 13–13-nál ismét utolért minket.

A Constanta játékosai önbizalomban sem szenvedtek hiányt, kettős emberhátrányban is be tudtak találni, sőt egy ízben lehozták a kapusukat támadásban, a helyére beálló Buricea pedig visszafutás után védte Iváncsik Gergő lövését. A visszaálló Toma rendre túljárt Perics eszén.

A hajrát 19–19-nél kezdte a két csapat, de az utolsó tíz percet jobban bírta a Veszprém, Gulyás és Pérez góljaival elhúzott az MKB, és végül 27–23-ra megnyerte a mérkőzést, így előnyből várhatja a visszavágót.

CONSTANTA (román)–MKB VESZPRÉM KC 23–27 (9–12)
Buzau, 2000 néző. V: Fleisch, Rieber (németek)
 Constanta: Popescu - TOMA 9 (2), Schuch 1, Muresan 1, Baiceanu 2, Adzic 1, Buricea 2
Csere: Stanescu (kapus), CSEPREGHY 4, Sadoveac 1, Nicolae, Sabou 2 (1), Dimache
Veszprém: PERICS - Iváncsik T. 1, Terzic 3 (1), EKLEMOVICS 4, SULIC 4, Sesum 2, Iváncsik G. 4 (2). Csere: Lapcsevics, Lusnyikov, Pérez 2, Vilovski 1, GULYÁS P. 4, Korazija 2 (1)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1-2. 7. p.: 3-3. 12. p.: 5-7. 14. p.: 8-8. 32. p.: 11-13. 35. p.: 13-13. 38. p.: 14-16. 43. p.: 17-17. 53. p.: 20-22. 57. p.: 20-24
Kiállítások: 10, ill. 10 perc

Hétméteresek: 7/3, ill. 4/4

Mocsai Lajos: - Örülök a sikernek, mert egy nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk. A jó játékerőt képviselő románok remekül szervezett hatos zónával álltak fel. Nagy erőfeszítésünkbe került feltörni az ellenállásukat.