Veszprém kézilabda: Mocsai: "Összességében, nem rossz bemutatkozás"

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém vezetőedzője, nyilatkozott az első csoportmérkőzést követően: „Egy óriási tempójú mérkőzést játszottunk, aminek tempóját az első 20 percben sajnos nem tudtuk felvenni. Ami engem leginkább bánt, hogy a támadójátékunk nem volt elég kemény, 6-7 indításgólt lőttek, ebben a helyzetben nagyon nehéz a kapus játékba avatkozása. Ebben a fázisban ez a végtelenül kemény, olykor nagyon szigorú védekezés nem tette lehetővé azt a taktikai tervet, amit magunknak már az első félidőben is fontosnak találtunk. Ami nagyon fontos probléma volt, hogy a támadójátékukban az indításaik mellett a beálló játék semlegesítése 4 perc emberhátrányt is jelentett számunkra. Nem tudtuk megtartani azokat az alapjátékokat, amelyek ebben a nagy tempóban zajlottak. Nagyot változott a játék képe a második félidőben, ahol utolértük ellenfelünket, a nagy különbséget ledolgoztuk. A taktikai elképzeléseinket siker koronázta, döntetlenre egalizáltuk az eredményt, felvettük a játék tempóját, óriási küzdelmet folytattunk a pályán. A döntetlen után két lehetőségünk volt. Egyrészt a labdát megpróbáltuk megszerezni, de a rossz halászásból kaptunk gólokat. A véghajrára kétgólos differenciával érkeztünk, kaptunk két gólt és eldőlt a meccs. Az érződik, hogy a Hamburg és a Kiel elleni rangadók után nagyon magas hőfokban kézilabdázott a Rhein-Neckar Löwen. A mi csapatunk küzdelemben és hozzáállásban megtett mindent a sikerért. Ezen a sebességen több hiba alakult ki, mint amit szerettünk volna és az első félidei támadójátékkal nem lehetünk elégedettek. Összességében ez nem egy rossz bemutatkozás, egy nagyon nagy sebességű és nagyon kemény mérkőzést játszottunk, amire nagy szüksége van a csapatnak, hogy ezen a hőfokon tudjon kézilabdázni.”