Veszprém kézilabda: MKB VESZPRÉM KC - PICK SZEGED 34 : 26

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Százszázalékos mérleggel zárta a férfi kézilabda NB I alapszakaszát az MKB Veszprém, amely az utolsó fordulóban 34–26-ra nyert a Pick-Szeged ellen, így 26. mérkőzésén megszerezte 26. győzelmét is.

Csak a presztízs szempontjából volt fontos ez a találkozó, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a Veszprém az élen zárja az alapszakaszt, a Szeged pedig a második helyen.

Rég tűnt ennyire esélytelennek a Szeged Veszprémben – a Pick háza táján tapasztalt problémák és a csapat BL-ben, illetve bajnokságban mutatott formája alapján nem lett volna meglepő egy nagy különbségű hazai siker –, ennek ellenére a vendégcsapat az első félidőben egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet. Sőt.

A Veszprém 0–2-nél az ötödik percben szerezte meg az első gólját, és ezt követően sem tudott ellenfele fölé kerekedni. Az utóbbi hónapokban a Pick legjobbjának bizonyuló Luka Zvizej vezérletével remekül tartotta magát a Szeged, a Zubai Szabolcs orrtörése miatt első számú beállóssá előlépő Herbert Gábor góljával pedig 10–9-re ismét a Tisza-partiak vezettek.

Dragan Djukics csapata a 29. percben még 17–15-ös előnnyel rendelkezett, ám Zsarko Sesum és Iváncsik Gergő góljával a hazaiak végül ikszre hozták az első félidőt.

A két fél szegedi találkozója a második játékrész elején dőlt el, amikor a veszprémiek állva hagyták a Picket. A szereplőknek déja vu érzésük lehetett, most ugyanis ugyanez ismétlődött meg. A szünet után a címvédő egy 6–0-s sorozattal 23–17-re elhúzott, Katzirz Dávid csak a 38. percben tudta megtörni a szegedi gólcsendet.

A veszprémi védőfal – amely mögött Fazekas Nándort Dejan Perics váltotta – azonban ezt követően is a legtöbbször áthatolhatatlannak bizonyult a vendégek számára, a különbség így tovább nőtt a felek között. A fonalat nagyon elkapó Gulyás Péter beállóból szerzett góljával már kilenccel (31–22) vezettek a hazaiak, akik végül 34–26-ra győztek.

A veszprémiek főpróbája tehát sikeres volt a hétvégi Constanta elleni BL-mérkőzés előtt, a Pick-Szeged pedig ismét megtapasztalhatta, hogy egy félidőnyi jó játék édes kevés az MKB ellen.

MKB  VESZPRÉM - PICK SZEGED   34 - 26  (17-17)
Veszprém Aréna, 5.000 néző,  játékvezetők: Kékes Cs., Kékes P.

VESZPRÉM: Perics, Fazekas (kapusok), Eklemovics 3, Gulyás 5, Iváncsik G. 7 (4), Iváncsik T. 2, Korazija, Lapcsevics 1, Lusnyikov, Mirkovics, Pérez 1, Sesum 5, Sulics 3, Terzics 5, Vilovszki 2. Edző: Mocsai Lajos.

SZEGED: Marjanac, Liszkai (kapusok), Andjelkovics 5, Herbert 4, Katzirz 4, Krivokapics 3, Lele, Nenadics 1, Oszmajics, Simon, Stranovsky 1, Vadkerti 1, Vancsics, Zvizej 7 (3). Edző: Dragan Djukics.

Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3.

Mocsai Lajos: „A Szeged az edzőváltás után sok új elemet épített be a játékába, a mai napon a 3-2-1 típusú komplett védelmet választotta a kolléga. Ez ellen nehéz játszani, az első félidőben a belső területeken hagytuk magunkat lebirkózni. Nagy problémáink voltak a védőjátékkal, nem tudtunk mit kezdeni a beállójukkal, aki a védelmünk mögött nagy területeket szabadított fel. Peric pályára lépése után a védőjáték jelentősen javult. A félidőben a védőjátékunkat szerveztük át, a támadójátékban pedig Eklemovic és Gulyás segítségével egy rendkívül jó második félidőt produkáltunk. Először is gratulálok a magas hőfokú, de sportszerű mérkőzéshez, amelyben méltó partner volt a Szeged, másodszor pedig a második félidőben nyújtott jó játékunkhoz a csapatnak.”

Eklemovics Nikola: „Nagyon jó főpróba volt a vasárnapi mérkőzéshez. Az elején a Szeged nagyon jól védekezett és gyorsan támadott. A második félidőben sikerült a saját stílusunkat játszani, így sikerült megfordítani a mérkőzést.”

Dragan Djukic: „Gratulálok a veszprémieknek a győzelemhez és a csodálatos veszprémi atmoszférához. Második félidő elején veszítettük el a mérkőzést, amikor nem tudtunk válaszolni a játékukra. A kapusteljesítményünk sokkal rosszabb volt az ellenfélénél.”

Katzirz Dávid: „Az első félidőben jól játszottunk, a második játékrészben nem működött a védekezésünk így sajnos súlyos vereséget szenvedtünk.”