Veszprém kézilabda: Könnyed Győzelem Balatonfüreden

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém 18. mérkőzését is megnyerte a bajnokságban, Mocsai Lajos csapata ezúttal a Balatonfüred otthonában gyűjtötte be a két pontot.

Érdekes keretet nevezett a mai napra Mocsai Lajos, hiszen sérülés miatt Peric és Sesum, betegség miatt pedig Korazija nem álhatott a rendelkezésére. Viszont hosszú idő után lehetőséget kapott Milan Mirkovic, aki most nem maradt ki a légiós létszám szabályozása miatt. A mérkőzésen – amelyre teljesen megtelt a nézőtér – határozottan kezdett csapatunk, hamar jelentős előnyre tettünk szert (7. perc). A jól játszó Szöllősi vezérletével a folytatásban a fürediek kissé felzárkóztak (14.perc 6:8), de ezután összeállt a védekezésünk és fokozatosan növeltük előnyünket, amely a félidő végére nyolcgólosra nőtt (9:17). A második félidőben Mocsai Lajos ismét meglépte a szokásos cseréket – természetesen amennyire a szűkös keret ezt megengedte. Kissé visszaesett a teljesítményünk, így nem tudtuk növelni az előnyünket (43. perc 14:22). A mérkőzésen a meglehetősen enyhe iram ellenére meglepően sok kiállítás történt, a lelátóról nézve nagyon úgy tűnt, hogy egyedül a bírók nem tudták felvenni az összecsapás iramát. A mérkőzés utolsó negyedében csapatunk teljesen összekevert felállásban játszott, mindenki játéklehetőséget kapott, de ennek ellenére növelni tudtuk a különbséget, amely a végére több mint tíz gólos lett (19:30).

Balatonfüredi KC - MKB Veszprém KC 19:30 (9:17)
 Balatonfüredi KC: Szathmári János - Tombor Csaba 3 (3), Bakos Dávid 1, Kovács György 2, Salamon Ádám 2, Szöllősi Bence 5, Pásztor István 4 - Csere: Németh László, Heiczinger Zsolt 1, Kis Ákos, Lelkes Gábor 1, Szász Zsolt Gergő, Frey János, Horváth Roland

MKB Veszprém KC: Fazekas Nándor - Iváncsik Tamás 1, Renato Sulic 1, Ivan Lapcevic 1, Evgeny Lushnikov 1, Mirsad Terzic 3, Iváncsik Gergő 9 (4) - Csere: Milan Mirkovic 1, Nikola Eklemovic 5, Andorka Gábor, Carlos Perez 5, Gulyás Péter, Uros Vilovski 3

Hétméteres: 3/3 ill. 4/4

Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc

Mocsai Lajos: "A mérkőzést úgy terveztük, hogy lendületesen, sok cserével próbáljuk megoldani, de ez nem sikerülhetett. Az ellenfél nem késztetett arra a játéktempóra ami jellemzi a csapatunkat. A mérkőzés közepes iramú, sportszerű összecsapássá mérséklődött, ami nem volt rossz hiszem szombaton ismételten BL mérkőzést fogunk játszani. Nem vagyok elégedett azzal, hogy a szélső befutásokat nem tudtuk hatékonyan megakadályozni. Örülök , hogy magabiztosan nyertünk ezen az idegenbeli mérkőzésen és holnaptól folytatjuk a felkészülést a Kielce elleni összecsapásra." Sótonyi László: "Amióta idekerültem ez volt a harmadik mérkőzésem, mivel mindhárom nehéz volt, azt terveztük, hogy ezeken megismerem a csapatot és pontosítjuk a játékunkat. Ez volt a három mérkőzés közül talán a legjobb, voltak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor partiban tudtunk lenni az ellenfelünkkel. A meccsen mindenkinek lehetőséget adtam, a játékosok hozzáállásával elégedett voltam."