Veszprém kézilabda: Kínosan hosszú gólcsend, súlyos vereség Barcelonában

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Felváltva estek a gólok az első negyedórában, Peric jól kezdett, megalapozta csapata jó teljesítményét, míg másik oldalon Saric gyengébben védett. Hősiesen küzdött az MKB, Lushnikov kiállítása után Vujin emberhátrányból is betalált. A 15. perc végére maradt a döntetlen, 6:6-os állás. A Barca feltűnően sok technikai hibát vétett, a Veszprém sziklaszilárdan védekezett, Xavi Pascual át is szervezte csapatát, Nagy László helyére Igropulot küldte be, míg Saricot Söjstrand váltotta. Perke továbbra is fantasztikusan védett, Iváncsik Gerő találatával pedig átvette a vezetést az MKB (8:9)! A katalánok mindkét szélről tarthatatlanok voltak, ez sem akadályozta meg a hatalmas elánnal és motivációval játszó Sulicot, hogy két gólra növelje az előnyünket (10:12). Császár hetesből elért gólja után a Barcelona percei következtek, a félidő végén Ugalde állította be a 14:13-as eredményt. A 2. félidő első szakaszában Sjöstrand felzárkózott Peric teljesítménye mellé, csapata pedig indításból egyre többször volt eredményes (19:16). Peric legszebb napjaira emlékeztetően védett továbbra is, azonban a támadásban nyújtott gyengébb teljesítmény miatt tovább növelték előnyüket a hazaiak (21:17), majd Perez belelendült, hármat hintett zsinórban (22:20). A mérkőzés utolsó 13 perce maga volt a rémálom: Iváncsik gergő utolsó pillanatban szerzett találatán kívül nem szerzett gólt az MKB, a gránátvörös-kékek átrobogtak a csapatunkon, és nyolcra növelték az előnyüket (28:20). Tették ezt úgy, hogy Peric heroikusan küzdött és hatalmasakat védett. Iváncsik Gergő a lefújás pillanatában betalált, ezzel 28:21 a vége. Visszavágó jövő szombaton Veszprémben.