Veszprém kézilabda: Kína elleni győzelemmel a 9. helyért játszunk Ausztriával

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A nyolcgólos Zácsik Szandra vezérletével Magyarország 25–21-re győzött utolsó középdöntős mérkőzésén a házigazda Kína ellen a női kézilabda-világbajnokságon, így négy ponttal zárta a szakaszt, és magyar idő szerint csütörtök reggel kilenc órakor a 9. helyért játszhat, Ausztriával.

A házigazdák a 11. percben egalizáltak, talpra ugrasztva ezzel közönségüket – az elég gyatra nézőszámokat tekintve elmondhatjuk, a magyar csapat először játszhatott valódi meccshangulatban a tornán. A hangulatot csak fokozta, hogy Kína átvette a vezetést. Mindkét együttes rossz százalékkal lőtt, és Herr Orsolya védései segítettek abban, hogy a kínaiak ne ugorjanak meg – más kérdés, hogy nem kellett volna sorozatban öt támadást elrontani... (5–6).

Szucsánszki Zita hetesből egyenlített, majd a magyar válogatott át is vette a vezetést, sőt öt perccel a szünet előtt ismét kettő volt az előnyünk (10–8). A Mátéfi-csapat 13–8-ra megugrott, de a kínaiak két gyors találattal lezárták hatpercesre nyúló gólcsendjüket – különösen fájó, hogy emberhátrányból lőtték mindkettőt.

Mielőtt a kínaiak „elszemtelenedhettek" volna, Bódi Bernadett egy ejtéssel növelte a mieink fórját, és a magyar csapat 14–10-es vezetéssel vonulhatott pihenőre.

A második félidő egy nagy Zácsik-átlövésgóllal indult, majd nagy kapkodással folytatódott: mindent elmond, hogy öt perc alatt gyakorlatilag két támadás ment végig... Zácsik szerencsére továbbra is jól célzott, így a magabiztos magyar vezetés megmaradt, egészen addig, míg Li Jao indulásgóljával háromra fel nem jöttek a piros mezesek (18–15)...

Li Vej-vej hetedik góljával tovább fogyatkozott az előnyünk, ideje volt tehát riadót fújni: kettős emberelőnybe került a magyar válogatott, ráadásul Bódi hetest harcolt ki, amelyet Kovacsics Anikó belőtt.

Technikai hibák, rossz lövések, labdaeladások – nem nőtt a fór, tíz perccel a vége előtt 21–18 volt ide. Aztán már csak 21–19, sőt egy gólra feljöhetett volna a kínai csapat – egy belemenéssel elszúrták a lehetőséget, cserébe kaptak egyet. Juhász Gabriella megnyugtatóvá tehette volna a különbséget, de egyedül indulva a kapusba lőtt, csakúgy, mint fél perccel később Bódi – Hszü Mo pedig ünnepeltethette magát. Ez még nem lett volna akkora baj, de Szekeres Klára kiállítása után emberhátrányba került a Mátéfi-alakulat; ekkor négy perc volt hátra és 22–20-as magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

Nem sokáig, mert egy hetessel egy gólra felzárkózott Kína, majd Szucsánszki lőtt a kapusba. A házigazdák azonban elrontották a támadásukat – holott egyenlíthettek volna –, míg Mátéfi Eszter időt kért. Hétmétereshez jutottunk, Kovacsics pedig higgadtnak bizonyult, és már csak két percet kellett kibírni.

Fél perccel a vége előtt aztán Zácsik eldöntötte a találkozót, majd a nyolcadik góljával beállította a végeredményt is: 25–21-re győzött Magyarország, amely befejezésként így a 9. helyért játszhat majd.

MAGYARORSZÁG–KÍNA 25–21 (14–10)
MAGYARORSZÁG: Herr – Zácsik 8, Szucsánszki 5 (2), Kovacsics 4 (4), Tóth T. 3 (3), Bódi 2, Bulath 2, Tomori 1, Szabó V., Tóth K., Szekeres K., Orbán A., Triffa (kapus). Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
KÍNA: Hszü Mo – Li Vej-vej 9 (5), Liu Hsziao-mej 6, Li Jao 2, Vang Sa-sa 2, Vej Csiu-hsziang 1, Sa Cseng-ven 1, Kuo Vej, Csao Csiang-csuan, Csao Csia-csin, Huang Hung (kapus). Szövetségi kapitány: Vang Hszin-tung.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 11/9, ill. 5/5