Veszprém kézilabda: Jó második félideji játékkal győzelem Szegeden

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A férfi kézilabda NB I 13. fordulójának rangadóján a Pick-Szeged az eddig veretlen MKB Veszprémet fogadta. A várt forró hangulatú mérkőzést hozta a találkozó, az első félidőben többnyire a végig motiváltan játszó Szeged vezetett, de a Veszprém a 30. perc végére beérte riválisát (16–16). A második félidő elején váratlan rövidzárlat következett be a hazaiak játékában, nyolc góllal is elment az MKB, az előnyét pedig megtartotta a mérkőzés végéig, és így továbbra is hibátlan a bajnokságban.

Mindkét csapatban voltak hiányzók: a vendégeknél Marko Vujin, míg a Szegednél Igor Kos és Lele Ákos sérülés miatt nem léphetett pályára, míg Katzirz Dávid és Luka Zvizej influenzás, az ő játékukat sem kockáztatta meg Dragan Djukics.

A várt forró hangulatú és magas színvonalú összecsapást hozta a mérkőzés. A Szegednek szüksége volt a győzelemre, ha versenyben akart maradni az alapszakasz első helyéért.

Mirsad Terzic talpról eleresztette lövésével indult a mérkőzés, majd két gyors indulásból szerzett találattal fordított a Szeged. (bár ehhez kellett az is, hogy Lusnyikov már az első percekben kiállíttassa magát)

Látszott, hogy a hazaiak rendkívül motiváltan léptek pályára lelkes szurkolótáboruk előtt, nem adták könnyen a bőrüket és az első játékrészben talán valamivel jobban is játszottak, mint a Veszprém.

Úgy tűnt, hogy Daniel Andjelkovics súlyos vállsérülése után már kezdi visszanyerni formáját, de ezúttal Petar Nenadics is felnőtt a feladathoz, és öt góllal terhelte meg Perics kapuját. A túloldalon Dragan Marjanac is elkapta a fonalat, így a félidő nagy részében a Szeged vezetett, még ha három góllal csak egy alkalommal tudott is vezetni a Djukics-csapat.

12-12-nél Iváncsik Gergő góljával érte be riválisát a Veszprém, ezután azonban megint előnybe került a Pick, de nem sokkal a félidő végét jelző dudaszó előtt Nikola Eklemovics ismét egalizálni tudott. (16-16) Iváncsik mellett Pérez és Renato Sulics négy-négy góllal járult hozzá az MKB felzárkózásához.

Nem várt fordulat következett be a második félidő elején, Perics lehúzta a rolót, a Szeged támadásaiba több technikai hiba is csúszott, így bár Milorad Krivokapics góljával indult a játékrész, ezután egyenlített, majd pedig fokozatosan elhúzott a Veszprém.

Iváncsik Tamás és Zarko Sesum is megszórta magát, igazán Djukics időkérése sem változtatott a játék képén, az MKB pedig nyolcgólos előnyre tett szert. (19-27) Eldőlni látszott a mérkőzés.

A Szegedben Liszkai Szilveszter váltotta Marjanacot, támadásban pedig Krivokapics góljai tartották meccsben a csapatát. A Veszprémnek azonban mindig volt válasza a hazaiak találataira, így érdemben nem csökkent a különbség.

A végén már örömjátékba fordult a mérkőzés a vendégek részéről, a Szeged ugyan magára talált támadásban, de a második félidő első felében összeszedett hátrányát nem tudta behozni. A vége 36–30-s veszprémi győzelem lett, a vendégek továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

PICK-SZEGED-VESZPRÉM 30-36 (16-16)
Szeged,3.500 néző,  játékvezetők: Herczeg, Südi.

SZEGED: Marjanac, Liszkai (kapusok), Andjelkovics 6, Ghionea 4, Herbert, Katzirz, Krivokapics 5, Nenadics 9 (2), Oszmajics, Simon, Vadkerti 4, Vancsics, Zubai 2, Zvizej. Edző: Dragan Djukics.

VESZPRÉM: Perics, Fazekas (kapusok), Eklemovics 4, Gulyás, Iváncsik G. 7 (3), Iváncsik T. 4, Korazija, Lapcsevics, Lusnyikov, Mirkovics, Pérez 4, Sesum 7, Sulics 6, Terzsics 3, Vilovszki 1. Edző: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.