Veszprém kézilabda: Háromgólos vereség a RN Löwen otthonában

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

RHEIN-NECKAR LÖWEN-MKB VESZPRÉM KC   32  : 29   ( 17 : 14 )

Játékvezetők: Martin Gjeding, Mats Hansen ( dánok)

RNL:  Fritz – Beilecki 6, Roggisch 2, Stefansson 2/2, Sigurdsson 7, Myrhol 4, Manoljovic 3, Groetzki 6, Gudjonsson 1, Harbok, Szmal (kapus), Gensheimer 1/1, Müller.

Vezetőedző: Kenneth Andersson

MKB:   Perics – Iváncsik G. 3, Terzic 1, Lapcsevics , Lushnikov , Sulic 6, Iváncsik T. 3,

Cserék:  Fazekas (kapus), Gulyás 2, Vujin 8/3, Pérez 2, Sesum 1, Vilovski , Eklemovics 3.

Vezetőedző: Mocsai Lajos

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3

Kiállítások:  8 perc., ill. 8 perc

Rémálomszerűen kezdődött az idei BL az MKB Veszprém csapatának, hiszen a németek villámrajtot vettek és a 7. percben már 5:1 állt az eredményjelzőn. A mieink túl közel engedték a kapuhoz  a Löwen lövőit, így könnyű gólokat lőttek a hazaiak. Ráadásul a támadások hatékonysága sem volt az igazi, mert rendre rossz megoldást választottak a mieink. A félidő derekára már hat góllal 13:7-re vezetett a Löwen. Mocsai Lajos időt kért, és ennek meglett az eredménye, hiszen összeállt a védekezés és a támadások is jobban sikerültek. Igaz Dejan Perics csak a 18. percben találkozott először a labdával. Fazekas állt a helyére, aki remekül védett. Az első félidő végén így 17:14-es Löwen vezetést könyvelhettek el a szurkolók.

A második félidőben már közel sem volt annyi üresjárat és hullámvölgy csapatunk játékában, mint az elsőben, sőt a 47. percben 24:23-as Löwen vezetésnél Perics büntetőt fogott. A végjáték azonban a németeknek sikrült, és három góllal 32:29 arányban megnyerték a mérkőzést. A két dán játékvezető rengetek hibát vétett, mezőnybéli döntéseik ritkán dőltek el az MKB javára.