Veszprém kézilabda: Háromgólos siker Kielcében

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Az MKB Veszprém győzelemmel zárta szereplését a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában, miután 32–29-re nyert a lengyel Kielce otthonában. A magyar bajnok sikerének értékét növeli, hogy azt Dejan Perics, Marko Vujin és Zsarko Sesum nélkül érte el.

A továbbjutás szempontjából már egyik csapat számára sem volt tétje a mérkőzésnek, ám a presztízs miatt mindkét fél a győzelmet tűzte ki célul.

Ennek megvalósítása felé a Kielce indult el jobb úton, tíz perc után 6–3-ra vezetett a lengyel együttes. Ezt követően azonban belelendült a Veszprém is – amelyben Zsarko Sesum sérülése miatt Pérez Carlos kezdett jobbátlövőben, kapuját pedig Fazekas Nándor őrizte –, és Iváncsik Gergő góljával a 23. percben már egálra álltak a csapatok.

A veszprémi balszélső az első félidő második felében nagyon elkapta a fonalat, ennek is köszönhetően a szünetben nem volt hátrányban a vendégcsapat.

Jelentősebb előnyre a második játékrészben sem tudtak szert tenni a felek. A hazaiaknál Mariusz Jurasik kezdte egyre többször igazolni klasszisát, ám Iváncsik Gergő hétmétereseivel és Mirsad Terzic góljaival a magyar bajnok tartotta magát.

A harmadik kétperces kiállítását begyűjtő Ivan Lapcsevicset ugyan a záró negyedóra előtt elveszítette az MKB, ám a mérkőzés megnyerésére így is egyre jobb esélyei mutatkoztak. Szűk tíz perc alatt ugyanis 20–18-as hátrányból 23–20-as előnyt varázsoltak a vendégek, ezt pedig a véghajrá felé közeledve is tartani tudták.

Végül 32–29-es győzelemmel ajándékozták meg az őket Lengyelországba is elkísérő szurkolóikat, akiknek így biztosan jó hangulatban telik majd a hazaútjuk.

VT KIELCE (lengyel)–MKB VESZPRÉM KC 29–32 (14–14)
Kielce, 4000 néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
KIELCE: Cleverly – KUCHZYNSKI 5, Zoltak, Knnudsen, Grabarczyk, Podsiadlo 5, Nat 2. Cs: Kotlinski (kapus), JURASIK 6, STOJKOVICS 6, Rosinski 3, Konitz, Krieger 1, Tubic, Jachlewski, Glinski 1. Edző: Bogdan Wenta
VESZPRÉM: FAZEKAS - Iváncsik T., PÉREZ 7, EKLEMOVICS 1, Sulic 3, TERZIC 7, IVÁNCSIK G. 11 (3). Cs: Lusnyikov, Lapcsevics, Gulyás P. 2, Vilovszki 1. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 10. p.: 6–3. 15. p.: 7–6. 21. p.: 11–9. 24. p.: 11–12. 26. p.: 13–13. 36. p.: 17–16. 40. p.: 20–18. 48. p.: 20–23. 55. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 0, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Bogdan Wenta: – Fegyelmezetten, taktikusan játszottunk, s megmutattuk, jó úton járunk. A Veszprém még túl nagy falat nekünk, de nyolcaddöntőben talán nem kapunk ilyen erős ellenfelet.
Mocsai Lajos: – Együttesem a sérültjei nélkül is jól játszva, végig nagy szívvel küzdve legyőzte a gyorsan fejlődő, remek kerettel felálló lengyel bajnokot. Igazi BL-csatában nyertünk, és ezt a néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény mellett a csapat óriási motivációjának köszönhettük.