Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A második félidő elején megcsillant a remény a Veszprém számára a BL-elődöntőbe jutásra, de 32-29-es győzelme kevésnek bizonyult, így a Ciudad Real jutott a legjobb négy közé.

Vilovszki ezúttal nem kapott helyet a magyar csapatban, Iváncsik Tamást viszont nevezte Mocsai Lajos. Hombrados-védésekkel és Fernandez-gólokkal kezdődött a mérkőzés, 3-1-re vezetett hat perc múltán a Ciudad Real, amelynek védelmében Dinart újra szerepet kapott, beállóban pedig Rutenka kezdett. Érkeztek azonban a Perics-védések is, így tíz perc múltán egyenlített az MKB, Vujin többször is betalált átlövésből. Perics bravúrosan védett, negyedóra után pedig Pérez is pályára lépett és rögtön góllal nyitott, a huszadik percben pedig először vezetett a Veszprém (9-8), miután Talant Dusebajev már csaknem minden kezdőemberének pihenőt adott. Ezt követően még nagyobb sebességre kapcsolt a magyar bajnok, 14-10-re is vezetett Vujin parádés góljaival, ám egy gólra felzárkózott a vendégcsapat szünet előtt. Dinart-t és Metlicsicset kiállították szünet előtt, így a Veszprém kettős emberelőnyben kezdhette a második félidőt 17-15-ös állásnál.

A szünet utáni kettős emberelőnyt 3-0-ra nyerte a Veszprém, így a 32. percre először volt öt gól a Veszprém előnye, majd 23-16-ra vezetett már a magyar csapat, amikor a 36. percben a vendégedző kénytelen volt időt kérni. Rendezte sorait a címvédő és felzárkózott négy gólra. A Veszprém azonban tartotta előnyét, az utolsó negyedórára öt gólos előnnyel fordult a magyar csapat, Vujin az első negyvenöt percben tíz gólig jutott. Ezt követően azonban több hétméterest is kapott a Ciudad Real, amelyeket Rutenka gólra váltott, így az 54. percben 29-26 volt az állás, a Veszprémnek viszont hattal kellett volna nyernie a továbbjutáshoz. Lapcsevicset kiállították a hajrában, így egyre távolodott a remény, hogy a magyar csapat véghezviszi a csodát. Abalo gólja tette biztossá a spanyolok továbbjutását (30-29), a magyar csapat elfáradt a hajrára.

Férfi BL-negyeddöntő, visszavágó:
MKB-VESZPRÉM-CIUDAD REAL 32-29 (17-15)
Veszprém, játékvezetők: Brunovsky, Canda (szlovákok).

VESZPRÉM: Perics (kapus), Eklemovics 2, Gál 1, Gulyás 4, Ilyés 1, Iváncsik G. 4, Iváncsik T. 1, Lapcsevics, Lusnyikov, Markovics, Pérez 8, Vujin 10. Edző: Mocsai Lajos.

CIUDAD REAL: Sterbik, Hombrados (kapusok), Abalo 5, Chema Rodriguez 1, Dinart, J. Fernandez 6, Garcia Parrondo 1, Källman 2, Metlicsics, Morros 2, Rutenka 6 (3), Stefansson 2, Urios-Fonseca 2, Zorman 1. Edző: Talant Dusebajev.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3.

Mocsai Lajos: - Óriási mérkőzést játszottunk, a legjobb ellenféllel szemben, a legjobb játékunkkal. Ma is óriási erkölcsi tartásról tettek tanúbizonyságot a fiúk. Gratulálok csapatomnak és a közönségünknek, nélkülük nem sikerült volna a győzelem. A továbbjutás azonban nem jött össze, a beálló-játékunk gyengébb minősége, illetve a beállóval szembeni gyengébb védekezés miatt.