Veszprém kézilabda: Franciaország az első döntős a VB-n

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Éles, kiegyenlített és kevés gólt hozó első félidőt játszott a francia és a spanyol csapat. Óvatosan kezdtek a felek, 5 perc után 1-1, a félidő harmadánál 3-2 volt az állás. A gallok kapták el előbb a fonalat, három gólos előnyre tettek szert, de ebből a játékrész végére lefaragtak egyet a spanyolok, ugyanakkor szünet előtt a franciák emberhátrányban is betaláltak Ayglon révén. A folytatásban egy darabig még nyílt volt a találkozó, ám a második játékrész közepén újabb erőket mozgósított a lendületben lévő, zsinórban 6 győzelemmel a háta mögött Nanjingba érkező Franciaország, és előnyét folyamatosan növelve gyorsan faképnél hagyta az ellenfelet. Az utolsó perceknek hét gólos hátrányban nekivágó spanyolok ugyan elkeseredetten rohamoztak, ám ez már csak arra volt elegendő, hogy valamelyest szorosabbá tegyék a végét. A másfél hete a kiesés szele által meglegyintett franciák sorozatban hetedszer tudtak győzni, és ezzel ott lesznek a vasárnapi döntőben, ahol az orosz-norvég elődöntő nyertese lesz az ellenfelük. Franciaország 1999-ben Norvégiában  szerepelt először vb-döntőn, akkor hosszabbításban kapott ki a házigazdáktól, míg 2003-ban Horvátországban számunkra emlékezetes és máig fájó körülmények között a magyar válogatottat győzte le - szintén túlórát követően. Tíz éven belül Olivier Krumbholz tehát a harmadik vb-döntőjét vívhatja, erre eddig a női mezőnyben a korábbi legendás szovjet kapitány, Igor Turcsin, a jelenlegi orosz szakvezető, Jevgenyij Trefilov (2001, 2005, 2007) és Marit Breivik (1997, 1999, 2001, 2007) volt képes.

Női vb, elődöntő, Nanjing:
FRANCIAORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 27-23 (12-10)
Játékvezetők: Gatelis, Mazeika (litvánok).

FRANCIAORSZÁG: Leynaud, Darleux (kapusok), Ayglon 5, Baudouin 2 (2), Dembelé 2, Deroin, Fiossonangaye, Goudjo 1, Limal 3 (1), Mendy, Piejos 2, Pineau 4, Signaté 5, Tervel 3, Vanparys-Torres. Szövetségi kapitány: Olivier Krumbholz.

SPANYOLORSZG: Gonzalez, Ciobanu (kapusok), Aguilar 2, Alberto 2 (2), Asensi, Barno, Benzal, Berenguer, Chavez, Cuadardo, Bea. Fernandez 1, Beg. Fernandez 4, Lopez, Mangue 9, Martin 5 (4), Oncina, Pinedo. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas de Galarza.

Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6
kiállítások: 12, ill. 8 perc