Veszprém kézilabda: Előny az MKB Veszprémnél

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

A hazai pályán játszó MKB Veszprém 35–28-ra legyőzte a Pick-Szegedet a férfibajnoki döntő első mérkőzésén, így összesítésben 1–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.Ritkán fordul elő Veszprémben, hogy a város férfi kézilabdacsapatának mérkőzését háttérbe szorítja egy másik kézilabdameccs – szombaton mégis ez volt a helyzet, ugyanis délután a dunántúli városban játszották a női Bajnokok Ligája fináléját.

A délutáni döntőben a Győri ETO 26–23-ra kikapott a Viborgtól, így a dánok győzelmével ért véget a sorozat, este pedig már a férfibajnoki finálé első mérkőzésére érkeztek a szurkolók a Veszprém Arénába.

Talán mondani sem kell, hogy az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban az idén is a Pick-Szeged a veszprémiek ellenfele. A találkozó előtt némiképp átírta az esélyeket, hogy kiderült, Dejan Perics, az MKB Veszprém kapusa karizomsérülése miatt nem léphet pályára a döntőben.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, Ilyés révén ők szerezték az első gólt, sőt a kilencedik percben már négygólos volt az előnyük, miután Iváncsik Gergő szépen átejtette Puljezevicset (6–2).

A folytatásban tovább nőtt a két csapat közti különbség, és bár a Szeged főként Zvizejnek köszönhetően öt perccel az első játékrész vége előtt egyszer feljött három gólra, a félidő végére mégis hétgólosra duzzadt a hazaiak előnye (19–12).

A fordulás után úgy folytatódott a mérkőzés, ahogy az a szünet előtt véget ért: a Veszprém tovább növelte a fórt, amely már kilencgólosra is nőtt a 34. percben (22–13) – ekkor kevesen gondolták volna, hogy marad még izgalom a továbbiakra is.

A szegedi játékosok azonban így gondolták, és Ghionea vezérletével feljöttek négy gólra, tehát érdekesnek ígérkezett az utolsó negyedóra. Azonban a Szeged ennél közelebb nem került, így az utolsó percekben már csak az volt kérdés, hogy pontosan mekkora különbségű győzelmet arat a Veszprém.

A vége 35–28 lett, a hazaiaknál Liszkai Szilveszter megfelelően helyettesítette Pericset, így a Veszprém 1–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM KC–PICK SZEGED 35–28 (19–12)
Veszprém, Aréna, 5000 néző
V: Kékes Cs., Kékes P.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–2. 14. p.: 10–4. 19. p.: 12–7. 25. p.: 13–10. 27. p.: 17–10. 29. p.: 19–11. 38. p.: 22–16. 45. p.: 25–21. 53. p.: 32–26
Kiállítások:18, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
VESZPRÉM: LISZKAI, Iváncsik T. 2, VUJIN 6 (3), Eklemovics 2, VILOVSZKI 5, ILYÉS 4, IVÁNCSIK G. 5. Csere: Andorka (kapus), Gulyás 3, Lapcevic, LUSNYIKOV 2, PÉREZ 6, Sesum
SZEGED: Puljezevics, GHIONEA 8 (3), Zubai 1, Laluska, Oszmaics, ANDJELKOVICS 5, Zvizej 3. Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics2, Nenadics 1, KATZIRZ 4, PETREA 4, Stamate