Veszprém kézilabda: Egy lépésre az aranytól

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Rendkívül kiegyenlített mérkőzésen az MKB Veszprém egy góllal győzött Szegeden a férfi kézilabda-bajnokság döntőjének második mérkőzésén, így kézzelfogható távolságba, egy győzelemre került a címvédéstől. A bakonyiak az utolsó percekben remek védekezésükkel harcolták ki a 25–24-es sikert, így összesítésben 2–0-ra vezetnek a párharcban.
Danijel Andjelkovics góljával a közönség által nagy hangerővel buzdított Pick-Szeged vezetett először a találkozón, és az első percekben nagyon motiváltnak tűnt a hazai csapat, amely Valentin Ghionea indításból lőtt találata után 4–2-re, majd 7–4-re is meglépett az első mérkőzést megnyerő riválisa ellen.

Ezután azonban összébb zárt a bakonyi csapat védőfala, és Liszkai Szilveszter is résen volt a kapuban. A biztos védekezésből gyors gólokkal fordított, majd elhúzott a vendégcsapat. 10–7-nél hiába kért időt Vladan Matics, a szegediek mind görcsösebben akartak túl lenni a nehéz szakaszon, amely újabb hibákat eredményezett.

Négy góllal megléptek a bakonyiak, amikor újra zörrent Liszkai hálója, és egy pillanatig úgy tűnt, a Veszprémet megzavarja a Matics által kifundált nyitott védekezés, ám Mocsai Lajos időkérése után Eklemovics Nikola jobbnál jobb labdákkal szolgálta ki a társakat, és a befutásokból sorra ziccereket dolgozott ki a címvédő.

Gulyás Péter állította be a félidei eredményt (13–17), azonban a második játékrészt előnyben kezdő Tisza-partiak hamar kiegyenlítették az állást, és Dragan Marjanac védései után akár nagyobb előnyre is szert tehettek volna, azonban ekkor Liszkai is sűrűn találkozott a labdával.

Ahogy közeledett a meccs hajrája, mind keményebb lett a két együttes védekezése, és hosszabb lett a támadásidő is. Laluska Balázs átlövése után nyolc perccel a dudaszó előtt a hazaiak jutottak előnyhöz (23–22) – öt perccel később ehhez hasonlóan egy gól volt a különbség (24–23).

David Korazija bebrusztolt találatával egalizált a Veszprém, Eklemovics gólja pedig lecsendesítette a szegedi publikumot (24–25). A Matics-csapatnak másfél perce maradt arra, hogy kiegyenlítsen, azonban Liszkai az utolsó másodpercekben hárította a szegediek próbálkozását.

A veszprémiek óriási harc után 25–24-re megnyerték a döntő második meccsén, így összesítésben 2–0-ra vezetnek a párharcban, azaz egy győzelemre vannak a címvédéstől.

A döntő harmadik mérkőzését vasárnap 12.45 órától rendezik a Veszprém Arénában.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
PICK SZEGED–MKB-VESZPRÉM KC 24–25 (13–17)
Szeged, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
PICK SZEGED: Puljezevics – GHIONEA 6 (2), Krivokapics 2, ZUBAI SZ. 3, ANDJELKOVICS 4, Katzirz 3, Zvizej 4. Csere: MARJANAC (kapus), Petrea, LALUSKA 2, Oszmaics, Stamate, Nenadics, Herbert. Vezetőedző: Vladan Matics
MKB-VESZPRÉM KC: Liszkai – Gulyás 2, VILOVSZKI 5, LAPCSEVICS 1, LUSNYIKOV, Ilyés 1, Iváncsik G. 2. Csere: VUJIN 6 (1), EKLEMOVICS 2, Pérez 2, Sesum, Iváncsik T. 2, Korazija 2. Vezetőedző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–3. 11. p.: 7–4. 21. p.: 7–12. 26. p.: 9–14. 33. p.: 16–17. 41. p.: 20–19. 47. p.: 20–22. 51. p.: 23–22. 55. p.: 23–23
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az MKB-Veszprém KC javára
„Jobban koncentrált a Veszprém, jobban is fejezte be az akcióit. A végén nem teljesen azt csináltuk, amit elterveztünk az időkérésnél, jobban meg kellett volna mozgatnunk a védőfalat, elsiettük a befejezést” – mondta a sporttévének a mérkőzés után Vladan Matics, a Pick-Szeged edzője.

„Igazi, vérbeli rangadó volt a kiváló erőkből álló Szegeddel. Tudtuk, hogy a Pick szünet után erőre kap. Nagyon szoros végjátékban a szerencsésebb csapat győzött” – értékelt röviden Mocsai Lajos.