Veszprém kézilabda: BAJNOK AZ MKB VESZPRÉM !!

Szeretettel köszöntelek a MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony közösségi oldalán!

• Videók - 2 db
  • Blogbejegyzések - 601 db
  • Fórumtémák - 3 db

MKB Veszprém Kézilabda Szurkolók Badacsony vezetője

Megszerezte története 17. bajnoki címét az MKB Veszprém csapata, miután nagy csatában, 30–29-re legyőzte a Pick-Szegedet a férfi kézilabda bajnoki döntő harmadik mérkőzésén. A Veszprém 3–0-ra nyerte meg az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot, és vesztett pont nélkül végzett a bajnokság élén.

Nem volt irigylésre méltó helyzetben a Pick-Szeged csapata a férfi kézilabda-bajnokság döntőjének harmadik találkozója előtt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc első két meccsét ugyanis megnyerte az MKB Veszprém, és a vasárnapi, veszprémi mérkőzésnek is a bakonyi város együttese volt az esélyese.

Ennek megfelelően kezdődött a találkozó: a hazaiak nagy lendülettel nyitottak, és a hatodik percre már magabiztos, ötgólos előnyre tettek szert – a 6–1-es veszprémi vezetésnél pedig a legpesszimistább szegedi drukkerek talán már elkönyvelték az újabb vereséget.

Nem úgy a vendégek játékosai, akik összeszedték magukat, és újabb hat perc alatt felzárkóztak két gólnyira (7–5) – de ekkor jött az újabb rövidzárlat, így gyakorlatilag kezdődhetett minden elölről.

A folytatásban állandósult a két csapat közti négy-, illetve ötgólos különbség, az első játékrész pedig 17–13-as veszprémi vezetéssel ért véget.

A második félidő első tíz perce egyértelműen a Szegedről szólt, a vendégek többek között egy kettős emberelőnyt kihasználva (és Marjanac bravúrjainak köszönhetően) feljöttek egy gólra (19–18).

Ezt követően valóságos állóháború bontakozott ki 21–20-as veszprémi vezetésnél, amelyből végül a Pick-Szeged jött ki jobban, hiszen 23–22-re átvette a vezetést – a találkozó során először volt előnyben a vendégcsapat.

Ezt követően igazi lövészpárbajt vívtak egymással a felek – hol az egyik, hol a másik csapat volt előnyben –, hihetetlen izgalmakat hozott az utolsó tíz perc. Carlos Perez két perccel a vége előtt szép találatot szerzett, kétgólos előnyhöz juttatva ezzel a Veszprémet, amelyet a címvédő már nem is engedett ki a kezéből.

A 30–29-es győzelemmel az MKB Veszprém megszerezte 17. bajnoki aranyérmét, a sikert ráadásul még különlegesebbé teszi, hogy a címvédő pontveszteség nélkül zárt a bajnokság élén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM–PICK-SZEGED 30–29 (17–13)
Veszprém Aréna, 5000 néző
V: Herczeg, Südi
MKB: LISZKAI – Iváncsik T. 3, Vujin 3 (1), Eklemovics 1, Vilovszki 2, Ilyés 2, IVÁNCSIK G. 5, Csere: Lapcsevics 1, LUSNYIKOV 3 (1), PÉREZ 4, Sesum 3, GULYÁS 3
PICK SZEGED: MARJANAC – GHIONEA 6 (3), Zubai, LALUSKA 6, Katzirz 1, Andjelkovics 2, ZVIZEJ 4, Csere: Herbert, PETREA 4, Krivokapics 3, Oszmaics 3, Stamate
Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–1. 13. p.: 7–5. 19. p.: 11–5. 22. p.: 13–8. 27. p.: 15–12. 33. p.: 17–14. 39. p.: 19–18. 46. p.: 22–23. 50. p.: 24–23. 53. p.: 25–26. 56. p.: 28–27. 60. p.. 30–29
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Mocsai Lajos: – Mindenki tudja, min ment keresztül a csapatom. Fantasztikus, hogy ez a közösség ilyen erőt, összetartást mutatott. Az utolsó két mérkőzésen voltak olyan szakaszaink, amikor simán eldönthettük volna a csatát, azonban a Szeged is bebizonyította, hogy csapata van, és nem szabad egyetlen pillanatra sem leírni. Köszönöm a szurkolók kitartó, lélekemelő buzdítását.
Vladan Matics: – Nem tudom, mi lesz a sorsom, majd a klubvezetők eldöntik. Jólesett, hogy a csapat kiállt mellettem, és az utolsó két mérkőzésen kis híján legyőztük a nagy riválist. Sajnálom, hogy nem sikerült egyszer sem nyerni, pedig volt rá esély.